menusearch
shahrneveshte.ir

گام های بلند پخش رازی برای افزایش سهم بازار

جستجو
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ | ۲۲:۲۶:۱۲
۱۴۰۲/۱۲/۱۲ شنبه
(0)
(0)
گام های بلند پخش رازی برای افزایش سهم بازار
گام های بلند پخش رازی برای افزایش سهم بازار

شهرنوشت - شرکت پخش رازی در نه ماهه سال 1402، به اندازه 12 ماهه سال قبل فروش داشته و توانسته است در جهت دستیابی به هدف فروش 18 هزار میلیارد تومانی خود حرکت کند.
این شرکت با نزدیک به 40 سال سابقه فعالیت در صنعت توزیع دارو، دارای 21 مرکز توزیع در سراسر کشور و شبکه منظم حمل و نقل تخصصی دارو است که همواره تلاش کرده پیشگام و بهنگام بودن را در راس برنامه های خود قرار دهد.
فعالیت شرکت پخش رازی
این شرکت در زمینه، توزیع و همچنین حمل و نقل دارو و تجهیزات پزشکی فعال است. در حقیقت این شرکت به عنوان واسطه میان تولید کنندگان و خرده فروشان دارویی فعالیت می‌کند. شرکت پخش رازی متعهد به توزیع و فروش انواع دارو، مواد دارویی شیمیایی، تجهیزات پزشکی، محصولات آرایشی و سایر کالاهای مرتبط داخلی یا وارداتی بر اساس استاندارد GDP و الزامات سازمان غذا و دارو است.
پخش رازی در حال حاضر در جایگاه برترین شرکت های توزیع کننده دارو قرار دارد اما با هدفگذاری جدیدی که انجام داده است در پی این است که ظرف یک سال آینده خود را ارتقاء دهد؛ رازی در حال حاضر حدود 7 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد که امید می‌رود در پایان سال مالی منتهی به 30 آذر 1403 بتواند این سهم بازار را به 10 درصد ارتقاء بخشد.
برنامه های پخش رازی
دکتر محمدرضا مرادی عضو هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت درباره برنامه های آتی این شرکت می‌گوید: با آسیب شناسی های به عمل آمده و همچنین با برنامه ریزی های مدون، برنامه ریزی کرده ایم که در سال مالی جدید به فروش 18 هزار میلیارد تومانی مصوب دست یابیم.
وی با تشریح اقدامات، عملکرد، اهداف، برنامه ها و چالش های این شرکت اظهار داشت: در 9 ماهه امسال بیسش از 8 هزار میلیارد تومان فروش داشته ایم که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 37 درصد رشد داشته است.
همچنین بر اساس گزارش منتشر شده این شرکت در سامانه کدال، میزان فروش ماهانه آن در بهمن ماه، بیش از 1200 میلیارد تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 55 درصد رشد نشان می‌دهد. پخش رازی در بهمن ماه سال 1401، 796 میلیارد تومان فروش داشته است. به نظر می‌رسد تداوم این روند که به طور جدی از سوی برنامه ریزان پخش رازی پیگیری می‌شود باعث خواهد شد، این شرکت در سال مالی پیش رو به اهداف در نظر گرفته شده دست یابد.
توسعه و راه اندازی شعب جدید، متنوع سازی محصولات و سبد خریدهای پخش رازی، پیگیری جدی مطالبات و افزایش نقدینگی از جمله برنامه های در دست اقدام مدیریت پخش رازی است.
محصولات شرکت پخش رازی به دو دسته محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی تقسیم می‌شوند. تامین کنندگان پخش رازی در حال حاضر به بیش از 140 شرکت تولید کننده دارو و تجهیزات پزشکی می‌رسد و این شرکت با برخورداری از انبارهای مجهز خود، داروهای مورد نیاز در سراسر کشور را از طریق نزدیک به 16 هزار داروخانه به دست مصرف کنندگان می‌رساند.
درازی در بورس
پخش رازی با نماد "درازی"، به عنوان یکی از شرکت های تالار معاملات فرابورس فعال است. 60 میلیون سهم درازی معادل 6 درصد از کل شرکت، برای اولین بار در تاریخ 15 شهریور 1401 در بازار اول معاملات فرابورس عرضه اولیه شد. این میزان سهام با قیمت مبنا(کف قیمت) 680/6 ریال برای هر سهم، حداکثر قیمت 015/19 ریال، کمترین قیمت 550/16 ریال و متوسط موزون قیمت معاملات 205/18 ریال به سرمایه گذاران واجد شرایط عرضه شد. با افزایش روند صعودی، قیمت سهام درازی، ارزش بازار این شرکت به بیش از دو هزار میلیارد تومان می‌رسد که به نظر می‌رسد با اجرای برناخه های جدید، ارزش ذاتی پخش رازی نیز افزایش چشمگیر پیدا کند.
انتهای خبر