menusearch
shahrneveshte.ir

دکتر نجارزاده در بازدید از شرکت داروسازی جابربن‌حیان مطرح کرد الزام تأمین دارو بر اساس نیازهای مردم با سرمایه‌گذاری در بخش نوآوری

جستجو
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ | ۲۲:۴۴:۱۹
۱۴۰۳/۳/۲۲ سه شنبه
(0)
(0)
دکتر نجارزاده در بازدید از شرکت داروسازی جابربن‌حیان مطرح کرد الزام تأمین دارو بر اساس نیازهای مردم با سرمایه‌گذاری در بخش نوآوری
دکتر نجارزاده در بازدید از شرکت داروسازی جابربن‌حیان مطرح کرد الزام تأمین دارو بر اساس نیازهای مردم با سرمایه‌گذاری در بخش نوآوری

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا، دکتر ابوالفضل نجارزاده در این بازدید که دکتر افشار فتح الهی مدیر عامل شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا، ارسلان کاظم پور مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری شفادارو و جمعی از مدیران این شرکت‌ها حضور داشتند، گفت: با توجه به ظرفیت‌های گسترده هلدینگ شفادارو، بانک ملی ایران آمادگی دارد تا با حمایت از برنامه‌های پیشنهادی از سوی این شرکت سرمایه‌گذاری، برای گسترش تولید انواع دارو با هدف کسب سهم بازار بیشتر کمک کند.
وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه غرب در بخش دارویی کشور، بیان کرد: دارو یک کالای استراتژیک وحساس است و شرکت‌های زیر مجموعه بانک ملی ایران به عنوان یک مجموعه دولتی باید از هر نظر آمادگی داشته باشند تا نیاز کشور به انواع داروها را تأمین کنند.
نجارزاده با اشاره به راه‌های مختلف تأمین مالی شرکت‌های زیر مجموعه بانک ملی ایران گفت: یکی از راه‌های تأمین مالی، واگذاری شرکت‌هایی است که از شرایط لازم برای واگذاری برخوردار هستند.

تقویت روند خروج از بنگاهداری بانک ملی ایران در سال 1403
وی با اشاره به واگذاری 36 همتی دارایی‌های مازاد بانک ملی ایران در سال گذشته، گفت: این واگذاری‌ها در راستای منویات و تأکیدات مقام معظم رهبری و رویکرد دولت محترم مبنی بر خروج بانک‌ها از بنگاهداری صورت گرفته است و در سال جاری نیز این روند تقویت خواهد شد.
مدیر عامل بانک ملی ایران بیان کرد: با توجه به نیازهای مختلف بازار به اقلام دارویی ضروری‌ست تا با سرمایه‌گذاری در بخش نوآوری، نیازهای مردم به دارو از هر نظر برآورده شود.
نجارزاده گفت: کیفیت تولیدات دارویی در کشور دست کمی از مشابه خارجی آن ندارد، اما به دلیل عدم حمایت‌های لازم از شرکت‌های دارویی و تبلیغات گسترده شرکت‌های داروساز خارجی، این محصولات به خوبی به بازار معرفی نشده‌اند.

مدیرعامل هلدینگ آینده پویا: لزوم اصلاح سیاستگذاری‌های صنعت دارو

دکتر افشار فتح الهی، مدیر عامل شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا نیز در این بازدید گفت: مهم‌ترین مشکل صنعت دارو به سیاستگذاری‌های غلط آن باز می‌گردد.
وی افزود: دارو در حال حاضر یکی از ارزان‌ترین کالاهای کشور است که این موضوع موجب شده است تا حاشیه سود شرکت‌های دارویی کاهش یابد.
مدیر عامل شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا با اشاره به مشکلات شرکت‌های داروسازی در وصول مطالبات بیان کرد: در حال حاضر مطالبات معوق شرکت پخش رازی از دولت حدود 3.5 همت است که در این رابطه حمایت‌های بانک ملی ایران می‌تواند گره گشا باشد.
همچنین ارسلان کاظم پور مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری شفادارو نیز در این بازدید گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که شرکت‌های دارویی با آن مواجه هستند، مشکل سرمایه در گردش است.
وی افزود: بانک ملی ایران در سال گذشته حمایت خوبی در این بخش انجام داد و با پرداخت 5 همت تسهیلات موجب شد تا شرکت‌های زیر مجموعه شفا دارو بتوانند بخشی از نیازهای سرمایه در گردش خود را تأمین کنند.
کاظم پور با ارائه گزارشی از عملکرد شرکت سرمایه گذاری شفادارو در بخش های مختلف گفت: در تلاش هستیم تا سهم خود را با ارائه محصولات جدید گسترش دهیم.

در این بازدید با حضور مدیرعامل بانک ملی و مدیرعامل هلدینگ آینده پویا از 14 محصول جدید شرکت داروسازی جابربن حیان رونمایی شد.