menusearch
shahrneveshte.ir

دستگاه قضا با باج‌گیران از صنعت نفت و پتروشیمی برخورد کند

جستجو
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۹:۵۳:۳۲
۱۴۰۲/۹/۴ شنبه
(1)
(0)
دستگاه قضا با باج‌گیران از صنعت نفت و پتروشیمی برخورد کند
دستگاه قضا با باج‌گیران از صنعت نفت و پتروشیمی برخورد کند

طی سال‌های اخیر صنعت نفت و به‌ویژه پتروشیمی ایران از نظر پیشرفت و توسعه در جایگاهی قرار گرفته که با صادرات انواع محصولات توانسته است اقتدار خود را به رخ جهانیان بکشد و نگاه آن‌ها را به سمت ایران خیره کند، اما این موفقیت‌ها به چشم بیگانگان و بدخواهان نظام خوش نیامده و درصدد هستند به هر نحو ممکن ضربه‌ای به آن وارد کنند. بر همین اساس استفاده از پیاده‌نظامان رسانه‌ای در جهت ایجاد نارضایتی و اعتصاب در میان فعالان و کارگران بخش نفت و پتروشیمی ایران در دستور کار آنان قرار دارد که برای رسیدن به اهداف‌شان تعدادی از پایگاه‌ها و شبکه‌های خبری را به خط مقدم فرستاده‌اند.
سال ۱۳۵۷ همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی بود که شرکت‌های امریکایی و اروپایی یکی پس از دیگری از ایران خارج شدند. در آن زمان متخصصان داخلی دست به کار شدند و به گواه تاریخ اجازه ندادند حتی برای یک روز تولید نفت و گاز و محصولات پتروشیمی متوقف شود. این تلاش‌ها در حالی بود که با شروع جنگ تحمیلی، قطب پتروشیمی ایران در ماهشهر مورد حمله و اصابت موشک‌های رژیم بعث عراق قرار می‌گرفت.
با این شرایط و با گذشت چهار دهه از استقرار نظام جمهوری اسلامی، در حالی که برخی شرکت‌های بزرگ پتروشیمی ایران با عناوین
«مگا الفین» در خاورمیانه و جمع امپراتوران صنعتی دنیا، آقایی کرده و در تلاش برای ورود دانش فنی محصولات استراتژیک به کشور هستند، تعدادی رسانه و کانال خبری معلوم‌الحال در فضای رها شده مجازی به دنبال باج‌خواهی از این قدرت و اقتدار می‌گردند.
هم اکنون یکی از این پایگاه‌های خبری با تخریب مدیران خوشنام و انقلابی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، علاوه بر تضعیف جایگاه ایران در دنیا، با تهدید به دنبال باج‌گیری از شرکت‌های بزرگ است.
گردانندگان این پایگاه خبری خوب می‌دانند بعد از انتشار یک خبر کذب و نادرست، دیگر نمی‌توان آن را جمع کرد و به همین خاطر از رهاشدگی فضای مجازی سود برد و با همین حربه مدیران را تهدید می‌کنند تا امتیازی بگیرند، اما در صورت نگرفتن جواب و نرسیدن به خواسته‌های نامشروع‌شان، به حمله‌های ویرانگر و زدن ضربه به پیکره صنعت کشور روی می‌آورند. بخش نگران‌کننده اقدامات این افراد، این است که اخبار کذب و بی‌پایه و اساس علاوه بر تشویش اذهان عمومی، می‌تواند روی عملکرد کارکنان و فعالان صنعت نفت، گاز و پتروشیمی نیز تأثیر منفی بگذارد، ضمن اینکه استادان حوزه رسانه تأکید می‌کنند تولید اینگونه اخبار دروغ و سیاه، عملاً ارسال خوراک برای رسانه‌های بیگانه است.
در کلامی ساده‌تر می‌توان سرنخ برخی اعتصابات در صنعت انرژی ایران در مناطق مختلف کشور را با هدف برهم زدن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در همین پایگاه و شبکه و کانال‌های خبری جست‌وجو کرد؛ جاسوسانی که بیش از هر کس، رسانه‌های خارجی به آن‌ها محتاجند و قدرشان را خوب می‌دانند. اسناد موجود در مورد یکی از پایگاه‌های خبری که از سوی دو برادر مدیریت می‌شود، نشان می‌دهد آن‌ها از طریق باج‌گیری و تهدید مدیرانی که می‌ترسند مبادا اخبار (کذب) منتشر شده، لطمه‌ای به فعالیت، تولید و جایگاه‌شان بزند، به ثروت هنگفتی رسیده‌اند. خرید املاک متعدد ارزشمند در مناطق شمالی پایتخت و خودرو‌های گران‌قیمت خارجی از سوی این برادران، سندی بر این ادعاست.
درست در زمانی که ایران نیاز به آرامشی سازنده دارد، تولیدکنندگان و منتشرکنندگان اخبار کذب در نقش پیاده نظام رسانه‌های ضدانقلاب مسئولیت خود را به درستی انجام می‌دهند تا با تضعیف صنعت نفت و پتروشیمی و القای ناامیدی، به هر بهانه‌ای جامعه را به چالش بکشند.
ناگفته نماند متأسفانه در این میان برخی مدیران صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، به خاطر عدم‌آگاهی از پشت صحنه این عملیات، با اقدامات نابخردانه خود در پرداخت‌های مستقیم و غیرمستقیم که از جیب بیت‌المال صورت می‌گیرد، ناخواسته آب به آسیاب دشمن می‌ریزند و موجب وقیح‌تر‌شدن دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلام می‌شوند.
بجاست دستگاه قضا با ورود به این موضوع و استفاده از اهرم «از کجا آورده‌ای» علاوه بر کمک به سربلندی و اقتدار صنعت نفت و گاز و پتروشیمی و حمایت از مدیران انقلابی و کارآمد و دلسوز، جلوی این باج‌خواهی و کسب درآمد‌های نامشروع را بگیرد. این اقدام انقلابی قوه قضائیه نه تنها موجب تزریق امید به لایه‌های کارگری صنعت انرژی خواهد شد، بلکه بسیاری از ابعاد ناگفته نفوذی‌هایی که در داخل به نام فعالان رسانه‌ای مشغول کار هستند، اما عملاً خوراک شبکه‌های بیگانه را تأمین می‌کنند، مشخص خواهد کرد.

هدر سایت
اینستاگرام شهرنوشت
مجوزهای سازمان
قوانین و مقررات سازمان
آخرین اخبار