menusearch
shahrneveshte.ir

ارائه خدمات سالمندی، از مشاغل آینده حوزه پزشکی

جستجو
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ | ۲۳:۵۴:۵۰
۱۴۰۳/۳/۱ سه شنبه
(0)
(0)
ارائه خدمات سالمندی، از مشاغل آینده حوزه پزشکی
ارائه خدمات سالمندی، از مشاغل آینده حوزه پزشکی

به گزارش شهرنوشت به نقل از ایسنا، دکتر محمد خادمی در جلسه پرسش و پاسخ نمایشگاه ایران هلث با موضوع "مشاغل آینده و آینده مشاغل"، نگهداری و تکریم سالمندان را بخشی از فرهنگ کشور دانست و گفت: با توجه به روند پیری جوامع، ارائه کسب و کار در حوزه سالمندی از مشاغل آینده حوزه پزشکی خواهد بود.

وی اضافه کرد: با بررسی فضای استارتاپی کشورهای ژاپن،انگلیس و آمریکا در می‌یابیم میل به ارائه خدمات سالمندی در فضای زندگی شخصی افراد مورد توجه بوده و فرد به واسطه بهره‌گیری از خدمات فناوری در نگهداری از سالمند، رضایتمندی بیشتری دارد.

وی یادآور شد: ما در حال حاضر ۷میلیون سالمند در کشور داریم و تا سال ۲۰۳۰ با یک جهش در حوزه سالمندی مواجه خواهیم شد.

خادمی با تاکید بر اینکه هنوز فعالیت در حوزه سالمندی برای جامعه ما خیلی محسوس نیست افزود: با این حال فعالیت در این حوزه جزو مشاغل آینده ما قرار می‌گیرد.

عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه آموزش‌های آینده آموزش‌های پیامد محور است افزود: هنوز ساختار بازار کارمان"سنتی" است و هنوز بسیاری از افراد ضرورت آموزش و یادگیری درمقاطع تحصیلی سطح بالا را درک نکرده اند، اما در مقابل دانش بنیان ها در لبه دانش حرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه بر اساس آمارهای بین المللی با کمبود ۱۸ میلیون نیروی کار حوزه سلامت مواجهیم، یادآور شد: حوزه سالمندی می‌تواند یکی از زمینه‌های فعالیت برای فعالان این بخش باشد.

وی افزود: در حوزه سالمندی یک بخشی از مشاغل، در حوزه حوزه حمل و نقل و بخشی در حوزه غذای سالمندی فعالیت دارند، بر اساس آمارها رصد و پایش افراد و مراقبت در منزل بیشترین خدماتی بوده که در این خصوص استفاده شده است.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر