menusearch
shahrneveshte.ir

برگزاری حراج فصلی به شرط رعایت پروتکل‌ها

جستجو
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ | ۶:۱۰:۵۱
۱۳۹۹/۱۲/۵ سه شنبه
(0)
(0)
برگزاری حراج فصلی به شرط رعایت پروتکل‌ها
 برگزاری حراج فصلی به شرط رعایت پروتکل‌ها


شهرنوشت- قاسم نوده فراهانی، با اشاره به اینکه امسال برای جلوگیری از ازدحام جمعیت و رونق در کسب و کار واحد‌‌‌‌های صنفی دارای پروانه کسب جشنواره فروش فوق العاده نوروزی، جایگزین نمایشگاه‌‌‌‌های فروش بهاره شد، اظهار کرد: در این طرح بر عرضه کالای باکیفیت و با قیمت مناسب تاکید شده و تمرکز بر روی عرضه اقلامی است که بیشترین نیاز شب عید خانواده ها را شامل می‌شوند، از جمله گروه‌‌‌‌های صنفی پوشاک، کیف و کفش و همینطور در بخش مواد غذایی مانند آجیل، میوه و شیرینی تمرکز شده است.

 

وی با بیان اینکه این طرح علاوه بر تاکید بر اجرای پروتکل‌‌‌‌های اعلام شده و ممانعت از تجمع مردم، از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، با ایجاد فرصت برای عرضه محصولات و کالا‌‌‌‌های ایرانی از تولید داخل و واحد‌‌‌‌های صنفی رسمی دارای پروانه کسب حمایت می‌کند، درباره زمان برگزاری آن گفت: مجوز برگزاری فروش فوق العاده به همه اتحادیه بخشنامه شده و برخی واحد‌‌‌‌های صنفی هم شروع کردند، اما برخی منتظر هستند به شب عید نزدیک تر شویم.

به گفته رئیس اتاق اصناف تهران، در کنار سایر بخش‌‌‌‌های جشنواره، کمیته نظارت و بازرسی برای آن تعریف شده تا با رصد و نظارت دقیق بر عملکرد و نحوه اجرای فروش، نه تنها از نظر قیمت، که کیفیت کالا و خدمات ارائه شده توسط واحد‌‌‌‌های صنفی به گونه ای باشد تا کمترین مشکل و بیشترین رضایت را برای مشتریان به همراه داشته باشد. بنابراین واحد‌‌‌‌های صنفی مکلف به ارائه کالا و خدمت با کیفیت و با قیمت مورد تایید اتحادیه مربوطه هستند و برای تامین رضایت طیف بیشتری از جامعه، تنوع در کالا‌‌‌‌های ارائه شده نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت. همچنین واحد‌‌‌‌های بازرسی مکلف شدند تا پایان اجرای این طرح، در کمترین زمان به شکایات مردمی رسیدگی کنند و در صورت نیاز از ظرفیت نیروی بسیج اتحادیه ها به عنوان بازرس استفاده خواهد شد.

 

آیا فروش فوق العاده نوروزی تخفیف دارد؟

 

نوده فراهانی در ادامه با بیان اینکه در این جشنواره تاکید بر عرضه کالای تولید داخل است، کالاها باید با برچسب قیمت در معرض دید خریداران قرار گیرند و فروشنده هم مکلف به صدور فاکتور فروش است، تصریح کرد: در مورد قیمت، با توجه به وضعیت معیشتی مردم سعی می‌شود به گونه ای عمل شود که کالا با کمترین سود ممکن عرضه شود و البته مردم هم نباید انتظار تخفیفات غیر واقعی داشته باشند.

 

آیا برگزاری حراج مجاز است؟

 

وی در پاسخ به اینکه آیا واحد‌‌‌‌های صنفی مجاز به برگزاری حراج هستند؟ گفت: برگزاری حراج فصلی به شرط رعایت پروتکل‌‌‌‌های بهداشتی و جلوگیری از ازدحام جمعیت مجاز است. البته واحد‌‌‌‌های صنفی باید قبل از برگزاری حراج از اتحادیه مجوز دریافت کنند.

 

طبق اعلام اتاق اصناف ایران امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، جشنواره فروش ویژه نوروزی جایگزین نمایشگاه‌‌‌‌های عرضه مستقیم می‌شود که در آن تمرکز با اتحادیه‌‌‌‌های پوشاک، کیف و کفش و قنادان و آجیل فروشان است، اما سایر اتحادیه ها نیز امکان مشارکت دارند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار