menusearch
shahrneveshte.ir

۳ تا ۴ درصد لوازم یدکی خودرو در بازار، قاچاق است

جستجو
چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ | ۸:۵۴:۰
۱۳۹۹/۱۱/۱۰ جمعه
(0)
(0)
۳ تا ۴ درصد لوازم یدکی خودرو در بازار، قاچاق است
۳ تا ۴ درصد لوازم یدکی خودرو در بازار، قاچاق استشهرنوشت- سید مهدی کاظمی عضو هیات مدیره و سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران افزود: آنچه در بیان مطالب از سوی برخی مسوولان استنباط شده و آمار قاچاق در این حوزه را کمی بالا نشان می‌دهد، تفاوت قائل نشدن بین کالا‌‌‌‌های قاچاق، بی کیفیت و تقلبی است.


وی با بیان اینکه در صنف لوازم یدکی خودرو قاچاقچی نداریم، خاطرنشان کرد: بین دو تا سه درصد قطعات موجود در بازار تقلبی و حدود ۲۰ درصد نیز قطعات بی کیفیت است.


کاظمی تاکید کرد: همین اندک لوازم قاچاق موجود در بازار نیز در صورت برقراری تسهیلات بیشتری از سوی گمرکات و رسوب کمتر کالاها، کاهش خواهد یافت.


وی ادامه داد: از آنجایی که در زمان واردات غیرقانونی افراد سریعتر به پول خود می‌رسند، برخی نسبت به واردات قاچاق مبادرت می‌کنند، اما باید در نظر داشت هزینه قاچاق لوازم یدکی به مراتب بیشتر از هزینه‌‌‌‌های گمرکی است.


این مقام صنفی با اشاره به وجود بیش از ۱۲۰ هزار واحد صنفی فعال در عرصه لوازم یدکی در کشور که بیش از ۱۰ هزار مورد آنها (به جز ری، تجریش و اسلامشهر) در تهران مستقرند، یادآور شد: کنترل همه این واحدها دشوار است و شاید در این بین برخی به سوء استفاده نیز بپردازند، اما عمده قاچاق از سوی واحد‌‌‌‌های خارج از این اتحادیه وارد می‌شود.


مسوول رسیدگی به شکایات اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران تصریح کرد: در ماه‌‌‌‌های گذشته بیشترین شکایت واصله به این اتحادیه در خصوص بی کیفیت بودن تسمه تایم و پس از آن دیسک و صفحه کلاچ و سوزن انژکتور بوده است.


کشفیات قاچاق در حوزه لوازم یدکی خودرو در سال ۹۷ به یک هزار و ۶۳۵ میلیارد ریال و سال گذشته چهار هزار و ۳۱۱ میلیارد ریال بوده است که رشد ۶۳ درصدی نشان می‌دهد.


پیشتر مدیرکل پیشگیری قاچاق کالا و ارز، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از کشف یک هزار و ۶۳۹ میلیارد ریال لوازم یدکی قاچاق خودرو از ابتدای امسال تا پایان مردادماه خبر داده بود.


«امیرمحمد پرهام فر» افزود: کشفیات قاچاق در حوزه لوازم یدکی خودرو در سال ۹۷ به میزان یک هزار و ۶۳۵ میلیارد ریال و سال گذشته چهار هزار و ۳۱۱ میلیارد ریال بود که رشد ۶۳ درصدی را نشان می‌دهد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار