menusearch
shahrneveshte.ir

۱۵ معدن راکد استان بوشهر احیا شد

جستجو
چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ | ۹:۵۳:۴۸
۱۴۰۰/۱/۲۲ یکشنبه
(0)
(0)
۱۵ معدن راکد استان بوشهر احیا شد
۱۵ معدن راکد استان بوشهر احیا شد

 

شهرنوشت- رشید مرادی ررئیس اداره امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر، افزود: این معادن در شهرستان‌‌‌‌های دیلم (سه مورد)، دشتی (پنج فقره)، دشتستان ( ۲ معدن)، دیر ( سه مورد) و کنگان و تنگستان (هر کدام یک واحد) قرار دراند.

 

وی اعلام کرد: ۹ میلیارد تومان اعتبار در این معادن سرمایه گذاری شده و به صورت مستقیم برای ۵۷ نفر اشتغال زایی به همراه داشته است.

 

رئیس اداره امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: سالانه یک میلیون و ۵۴۵ هزار تن مواد معدنی از این معادن برداشت می‌شود که بیشتر آن سنگ لاشه و واریزه کوهی است.

 

مرادی اضافه کرد: این مواد معدنی بیشتر برای ساخت اسکله و واحدها‌‌‌‌های فراوری شن و ماسه به کار می‌رود، به تامین حجم بالایی از نیاز پروژه‌‌‌‌های استان بوشهر کمک می‌کند.

 

وی بیان کرد: مشکل عمده این معادن ناتوانی بهره بردار و برداشت نکردن از آنها بود که به دلیل نیاز استان، از پیمانکار سلب صلاحیت شد و با برگزاری مجدد مزایده، بهره بردار جدید انتخاب و بهره برداری و برداشت از آنها آغاز شده است.

 

رئیس اداره امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر یادآور شد: در زمان حاضر ۱۵ پروانه اکتشاف، هفت فقره گواهی کشف و ۱۵۰ فقره معدن فعال در استان بوشهر وجود دارد.

 

مرادی افزود: مخلوط کوهی(شن وماسه )، سنگ‌‌‌‌های ساختمانی (لاشه-   آهک‌‌‌‌های پرعیار)، دواومیت، مواد اولیه سیمان و سنگ گچ بیشترین حجم برداشت از معادن استان بوشهر را به خود اختصاص داده است.

 

وی اظهار کرد: یکی از نیاز‌‌‌‌های مهم بخش معدن بوشهر کمبود واحد‌‌‌‌های فراوری مواد معدنی است که باعث ایجاد ارزش افزوده وسرمایه گذاری و اشتغال در این استان می‌شود و باید دراین زمینه تمهیدات و مشوق‌‌‌‌های لازم برای سرمایه گذاری در نظر گرفته شود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار