menusearch
shahrneveshte.ir

۱۰۰ هزار میلیارد از دارایی دولت آماده واگذاری است

جستجو
یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۷:۶:۳۶
۱۴۰۰/۳/۳ دوشنبه
(0)
(0)
۱۰۰ هزار میلیارد از دارایی دولت آماده واگذاری است
۱۰۰ هزار میلیارد از دارایی دولت آماده واگذاری استشهرنوشت-
فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، گفت: در جلسه امروز گزارشی از عملکرد وزارت اقتصاد در حوزه‌‌‌‌های مختلف که مربوط به اجرای سیاست‌‌‌‌های کلی اصلی ۴۴ قانون اساسی در خصوص بهبود فضای کسب و کار و مقررات زدایی بود ارائه شد. همچنین برنامه هایی که امسال در راستای تحقق شعار سال، تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها در دستور کار داشته ایم را ارائه کردیم.


وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: در سال گذشته توانستیم گام‌‌‌‌های بلندی در جهت بهبود فضای کسب و کار برداریم، عمدتاً در این حوزه نتیجه کار ما به بخش خصوصی مربوط می‌شود، اخیراً سه اتاق بازرگانی، تعاونی و اصناف طی نامه ای از عملکرد سال گذشته وزارت اقتصاد ابراز رضایت کردند. گام‌‌‌‌های بزرگی با همکاری بخش خصوصی و دستگاه‌‌‌‌های اجرایی برداشته شد.


طبق اعلام وزارت اقتصاد، دژپسند ادامه داد: یکی از راهکارهایی که در این مسیر به ما کمک کرد، اصلاح ماده یک و ۷ اصل ۴۴ قانون اساسی بود چرا که ضمانت اجرایی به هیأت مقررات زدایی برای انجام این کار داده شد.


وی اظهار کرد: بخشی از برنامه ما برای تسهیل کسب و کار در دست اجرا و بخشی دیگر، مربوط به اخذ مجوز‌‌‌‌های قانونی از مراجع قانونی همانند دولت، شورای هماهنگی اقتصادی و هیأت مقررات زدایی است که برخی از آنها را در حوزه گمرک و مالیات گرفتیم و بخشی از آن در دستور کار شورای هماهنگی اقتصادی بوده و در حال انجام است.


دژپسند گفت: وزارت اقتصاد و دارایی، ۲۷ هزار میلیارد تومان آگهی فروش در مرحله عرضه شرکت‌‌‌‌های دولتی مشمول واگذاری به بخش خصوصی در اختیار دارد که باید مشتری و تقاضا برای آن وجود داشته باشد، بنابراین برنامه ما این است که برای شش ماه اول سال، به ارزش ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سهام شرکت‌‌‌‌های دولتی که در فهرست واگذاری قرار دارند، آماده عرضه شود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار