menusearch
shahrneveshte.ir

گزارش قطعی سانحه بویینگ اوکراینی تا پایان سال منتشر می‌شود

جستجو
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ | ۰:۳۷:۲۶
۱۳۹۹/۱۲/۳ یکشنبه
(0)
(0)
گزارش قطعی سانحه بویینگ اوکراینی تا پایان سال منتشر می‌شود
گزارش قطعی سانحه بویینگ اوکراینی تا پایان سال منتشر می‌شود

 

شهرنوشت- تورج دهقانی زنگنه رییس سازمان هواپیمایی کشوری در نشست خبری در محل سازمان هواپیمایی در پاسخ به پرسش ایرنا درباره زمان انتشار نهایی گزارش سانحه بویینگ اوکراینی افزود: طبق انکس ١٣ و کنوانسیون شیکاگو به چهار کشور درگیر در سانحه گزارش نهایی ارسال شده است و این کشورها ٦٠ روز فرصت دارند نظر نهایی خود را اعلام کنند.

 

وی ادامه داد: شنبه هفته آینده (نهم اسفند ماه) فرصت ٦٠ روزه به پایان می‌رسد و پس از آن سازمان هواپیمایی می‌تواند گزارش نهایی را به اطلاع عموم مردم برساند.

دهقانی زنگنه گفت: از چهار کشور یاد شده، سه کشور پاسخ فنی خود را نسبت به گزارش ایران اعلام کردند که به طور کامل مطابق با گزارش ایران است.

 

وی اضافه کرد: در این زمینه یک کشور هنوز پاسخ خود را اعلام نکرده است و ما منتظریم تا نظر نهایی خود را اعلام کند.

 

رییس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به پرسش دوم ایرنا درباره اینکه کدام کشور هنوز نظر نهایی خود را در تایید یا رد گزارش ایران اعلام نکرده است، گفت: فارغ از اعلام نام این کشور، ایران تا پایان سال گزارش نهایی سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی را اعلام خواهد کرد.

 

دهقانی زنگنه درباره ادعای اوکراین مبنی بر اینکه سازمان هواپیمایی پاسخ شفافی به سوالات دولت اوکراین نداده است، گفت: همه سوالات فنی و تخصصی اوکراین درباره سانحه سقوط پاسخ داده شده است.

 

وی بیان داشت: ممکن است سوال اوکراینی ها از سایر نهادها و ارگان ها بدون پاسخ مانده باشد، اما سازمان هواپیمایی تاکنون پرسشی را بدون جواب نگذاشته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از اعطلای تسهیلات ودیعه اسکان موقت در بافت‌‌‌‌های فرسوده خبر داد و اعلام کرد: این ودیعه مسکن در سطح استان قابل پرداخت است.

 

به گزارش ایرنا از اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، خلیل محبت خواه روز یکشنبه در این باره گفت: تسهیلات ودیعه اسکان موقت در بافت‌‌‌‌های فرسوده با عاملیت صندوق کارآفرینی امید قابل پرداخت است به همین منظور گزینه ثبت نام ودیعه مسکن در سامانه ثبت نام تسهیلات به آدرس facility.udrc.ir در دسترس متقاضیان است.

 

وی اظهار داشت: سقف تسهیلات ودیعه اسکان موقت در بافت‌‌‌‌های فرسوده در تهران ۴۰۰ میلیون ریال و در سایر شهرها ۳۰۰ میلیون ریال با نرخ سود ۴ درصد و بازپرداخت ۳۶ ماهه تعیین شده است.

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران خاطرنشان کرد: در گذشته امکان ثبت نام برای دریافت تسهیلات مشارکت مدنی ساخت از بافت‌‌‌‌های فرسوده در سامانه تسهیلات برای هر واحد مسکونی با عاملیت بانک مسکن فراهم شده بود، اما امکان دریافت ودیعه مسکن وجود نداشت که خوشبختانه اکنون در همان سامانه این امکان برای متقاضیان فراهم شده و عاملیت آن با صندوق کارآفرینی است.

 

به گفته مدیران شهری پایتخت حدود ۱۵ درصد پایتخت نشینان در بافت فرسوده زندگی می‌کنند و تراکم جمعیت در این مناطق سه برابر میانگین جمعیت تهران است.


نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار