menusearch
shahrneveshte.ir

گازسوزکردن رایگان حدود ۸۴ هزار خودرو در سال ۹۹

جستجو
شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۳:۲۹:۵۰
۱۳۹۹/۱۲/۲۲ جمعه
(0)
(0)
گازسوزکردن رایگان حدود ۸۴ هزار خودرو در سال ۹۹
گازسوزکردن رایگان حدود ۸۴ هزار خودرو در سال ۹۹

 

شهرنوشت- محمدحسین باقری مدیر طرح‌‌‌‌های سی. ان. جی شرکت ملی پخش فرآورده‌‌‌‌های نفتی با بیان اینکه مسافربر‌‌‌‌های اینترنتی و آژانس ها برای استفاده از تسهیلات بلاعوض دولتی برای گازسوز کردن خودروها باید منتظر پیامکی از سوی وزارت کشور باشند، ادامه داد: از آنجا که شناسایی خودرو‌‌‌‌های مسافربر اینترنتی و آژانس ها از سوی وزارت کشور انجام می‌شود، بنابراین پیامک دعوت به تبدیل این دسته از خودروها از سوی وزارت کشور ارسال می‌شود.

 

وی افزود: ثبت نام این دسته از خودروها آغاز شده است و قرار است دولت حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد از منابع مالی مورد نیاز برای گازسوزکردن مسافربر‌‌‌‌های اینترنتی و آژانس ها را در قالب وام بلاعوض تامین کند و مالکان خودرو تنها ۲۰ تا ۲۵ درصد هزینه را پرداخت می‌کنند.

 

باقری تاکید کرد: خودرو‌‌‌‌های مسافربر اینترنتی و آژانس ها بر اساس پیمایش اولویت بندی شده اند.

 

به گفته باقری، پرداخت از سوی مالک خودرو زمانی انجام می‌شود که پیمانکار مربوطه انتخاب شده و در انتظار انتخاب کارگاه هستند.

 

وی ادامه داد: لیست خودرو‌‌‌‌های مسافربر شخصی و آژانس‌‌‌‌های مورد تایید وزارت کشور، بر روی سایت ثبت نام قرار دارد و خودروهایی مشمول این طرح می‌شوند که پلاک آنها در لیست وزارت کشور موجود باشد.

 

مدیر طرح‌‌‌‌های سی. ان. جی افزود: در زمینه هوشمندسازی جایگاه‌‌‌‌های سی. ان. جی نیز اقدامات لازم انجام شده و متقاضیان می‌توانند از ۱۵ فروردین سال اینده اسناد مناقصه را بارگذاری کنند و پس از آن نیز برندگان اعلام خواهند شد.

 

باقری با اشاره به اینکه کل خودرو‌‌‌‌های ثبت نامی برای تبدیل رایگان در سامانه ۲۶۴ هزار و ۴۲۳ خودرو بوده است، گفت: از این تعداد ۱۱۶ هزار و ۶۶ خودرو واجد شرایط استفاده از طرح تبدیل رایگان خودرو‌‌‌‌های عمومی بوده اند.

 

وی ادامه داد: تا کنون نیز ۸۳ هزار و ۸۰۳ خودرو در این طرح به صورت رایگان گاز سوز شده اند و ۱۸ هزار و ۱۶۷ خودرو نیز نوبت گرفته اند.

 

به گزارش ایرنا، با توجه به مزیت ایران در دارا بودن مخازن گازی و همچنین توسعه سراسری شبکه گاز، استفاده از سی. ان. جی به عنوان سوخت جایگزین برای بنزین در دستور کار قرار دارد.

 

در حال حاضر ظرفیت رورانه جایگاه‌‌‌‌های سی. ان. جی در کشور حدود ۴۰ میلیون متر مکعب در روز است و این در حالی است که مصرف این سوخت ۲۳ میلیون متر مکعب برآورد می‌شود که نشان دهنده ظرفیت خالی حدود ۵۰درصدی در این صنعت است.

 

وزارت نفت در تلاش است تا با تبدیل رایگان حدود ۱.۵ میلیون خودروی عمومی، علاوه بر انکه حجم بیشتری از سوخت مایع را آزاد کند، همچنین ۱۰ میلیون متر مکعب به مصرف سی. ان. جی بیافزاید.

 

اینکار علاوه بر آنکه فضای بیشتری برای صادرات فرآورده‌‌‌‌های نفتی فراهم می‌کند، همچنین از نظر زیست محیطی نیز موثر بوده و آلودگی کمتری تولید می‌کند.


نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار