menusearch
shahrneveshte.ir

کارخانه قند یاسوج به چرخه تولید بر می‌گردد

جستجو
جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۱:۲۵:۳
۱۳۹۹/۱۲/۲ شنبه
(0)
(0)
کارخانه قند یاسوج به چرخه تولید بر می‌گردد
کارخانه قند یاسوج به چرخه تولید بر می‌گردد

 

شهرنوشت- حجت الاسلام سیدابراهیم رییسی در حاشیه بازدید از کارخانه قند یاسوج، اظهار داشت: تعطیلی این کارخانه به عنوان یک مرکز تولیدی برای شهر یاسوج، استان کهگیلویه و بویراحمد و کشور قابل توجیه نیست.

 

وی با بیان اینکه معامله اخیر برای واگذاری این کارخانه ابطال شده و پلمب کارخانه نیز شکسته شده است، افزود: علاوه بر ۳۰۰ نفر کارگر این کارخانه، این واحد تولیدی تا یک هزار نفر نفر کارگر قابلیت افزایش نیروی انسانی دارد.

 

حجت الاسلام رییس با تاکید بر اینکه چرخ‌‌‌‌های تولید این کارخانه به ناحق از حرکت ایستاده است، ابراز داشت: کارخانه قند با این همه امکانات مجاز به تعطیل شدن نیست و ظرف مدت کوتاهی به چرخه تولید بر می‌گردد.

 

رییس قوه قضاییه عنوان کرد: مقدمات لازم برای راه اندازی این کارخانه انجام شده است و اجازه نخواهیم داد این ثروت‌‌‌‌های ملی و دسترنج مردم هدر برود و تعطیل شوند.

 

وی جوانان متفکر و کارآمد را سرمایه‌‌‌‌های اصلی استان کهگیلویه و بویراحمد دانست و ادامه داد: زمانی که برخی سرمایه گذاران با نگاه سودجویی وارد عرصه تولید شوند، حتما به میدان خواهیم آمد و با آنها برخورد می‌شود.

 

عملیات اجرایی کارخانه قند یاسوج در سال ۱۳۴۴ و با ظرفیت اسمی تولید روزانه یکهزار تن قند و شکر آغاز شد و در سال ۱۳۴۶ به بهره برداری رسید؛ این کارخانه که در دهه‌‌‌‌های اخیر با فراز و نشیب هایی در فعالیت خود همراه بوده است، سرانجام از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را به طور مجدد آغاز کرد اما سایه مشکلات جدید از جمله قدیمی بودن تجهیزات، نبود چغندرقند و مواد اولیه و معوق ماندن حقوق، مزایا و بیمه کارگران بر این واحد صنعتی سایه افکند.

 

این کارخانه از دی ماه سال ۱۳۹۵ به سرمایه گذار بخش خصوصی و اهل کهگیلویه و بویراحمد واگذار شد که بنا به دلایلی هنوز راکد و یا نیمه فعال مانده است.

 

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار