menusearch
shahrneveshte.ir

چگونه کد شهاب بگیریم؟

جستجو
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ | ۴:۴۵:۱۸
۱۳۹۹/۱۱/۱۱ شنبه
(0)
(0)
چگونه کد شهاب بگیریم؟
چگونه کد شهاب بگیریم؟شهرنوشت-
تعدادی از مهاجران خارجی به ویژه اتباع کشور افغانستان، از هفته گذشته، از دسترسی به خدمات کارت‌‌‌‌های بانکی خود محروم شدند که بی اطلاعی از این موضوع مشکلاتی را برای این گروه به وجود آورده است.


از این رو افراد با مراجعات پی در پی خود به بانک ها موجب شلوغی برخی از شعب بانک ها شده اند. این در حالی است که مشتریان بانک ها که با مشکل مواجه شده اند می‌توانند به بانک مراجعه کنند و با دریافت کد شهاب، امکان استفاده از کارت بانکی خود را مجدد فراهم کنند.


گفتنی است، کدشهاب شناسه هویت الکترونیکی بانکی است که برای هر مشتری بانکی یک شناسه هویتی منحصر به فرد توسط سامانه نهاب ایجاد می‌شود. براین اساس کد شهاب پل ارتباطی بین سامانه‌‌‌‌های بانکی و سامانه نهاب است.


سامانه نهاب اطلاعات مشتریان بانکی را در خود نگه می‌دارد و به سامانه‌‌‌‌های مجاز، استعلامات مرتبط با مشتری ها را ارائه می‌دهد. نهاب، به سامانه‌‌‌‌های ثبت احوال، ثبت شرکت ها، اداره پست، سیستم‌‌‌‌های نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌‌‌‌های قضایی و دولتی متصل است.


برای بسیاری از افراد این سوال مطرح شده است که چگونه می‌توانند کد شهاب دریافت کنند. دریافت کد شهاب بسیار آسان است. کافی است مشتریان بانک ها به بانکی که در آن حساب خود را افتتاح کردند، مراجعه کنند و مدارک خود را به بانک ارائه دهند. کد شهاب، شناسه ای ۱۶ رقمی است.


مدارک مورد نیاز برای صدور کد شهاب
نام
نام خانوادگی
کد ملی
شماره شناسنامه
آدرس منزل
شماره تماس
شغل

امکان دریافت آنلاین کد شهاب به صورت آنلاین وجود دارد؟

تاکنون برخی از بانک ها اقدام به آنلاین کردن ارائه کد شهاب به صورت آنلاین کرده اند. بر این اساس کافی است افراد به سایت بانک مورد نظر خود مراجعه کنند و از امکان صدور کد شهاب برای حساب بانکی خود به صورت آنلاین مطلع شوند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار