menusearch
shahrneveshte.ir

چگونه کارت اعتباری سهام عدالت بگیریم؟

جستجو
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ | ۶:۵۱:۳۴
۱۴۰۰/۱/۱۴ شنبه
(0)
(0)
چگونه کارت اعتباری سهام عدالت بگیریم؟
چگونه کارت اعتباری سهام عدالت بگیریم؟

 

شهرنوشت- سمیه محمدی مدیر پروژه کارت‌‌‌‌های اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی درباره نحوه دریافت کارت اعتباری سهام عدالت، اظهار داشت: هدف از اعطای کارت‌‌‌‌های اعتباری به پشتوانه سهام عدالت، افزایش نقدینگی سهامداران بود. بر این اساس شرکت سپرده گذاری مرکزی از سوی شورای عالی بورس و بانک مرکزی، فرایند اعطای توثیق سهام عدالت را انجام می‌دهد.

 

وی تصریح کرد: تاکنون بیش از ۶ هزار درخواست از سوی مشمولان سهام عدالت به شرکت سپرده گذاری ارسال و توثیق شده است.

 

محمدی ادامه داد: در حال حاضر ۲ بانک ملی و تجارت زیرساخت‌‌‌‌های لازم را انجام داده اند به طوری که بانک ملی اسفند ماه ۹۹ و بانک تجارت از ۷ فروردین ۱۴۰۰ اقدام به پرداخت تسهیلات به سهامداران کرده اند.

 

وی گفت: افراد باید در هر یک از این ۲ بانک، حساب داشته باشند و از طریق اپلیکیشن‌‌‌‌های بانک اقدام به ثبت نام کنند، اما نکته ای که سهامداران باید به آن توجه کنند این است که حتماً باید کارت ملی جدید داشته باشند.

 

مدیر پروژه کارت‌‌‌‌های اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی افزود: همه سهامداران عدالت که روش مستقیم یا غیر مستقیم را انتخاب کرده اند می‌توانند از کارت اعتباری سهام عدالت استفاده کنند همچنین باید حتماً در سامانه سجام ثبت نام کنند و احراز هویت شوند و بعد در بانک ثبت نام کنند.

 

محمدی اضافه کرد: مشمولان سهام عدالت که شرایط عمومی دریافت تسهیلات را در بانک ها دارند، می‌توانند تسهیلات دریافت کنند.

 

وی تصریح کرد: یکی از شرایط دریافت تسهیلات سهام عدالت این است که سهام فرد نباید توقیف شده باشد.

 

محمدی درباره افرادی که روش مستقیم را انتخاب کردند نیز گفت: این افراد باید قبل از ورود به سامانه بانک، حتماً تغییر کارگزاری ناظر را در پرتفوی سهام عدالت خود فعال کنند.

 

مدیر پروژه کارت‌‌‌‌های اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی ادامه داد: با توجه به زمان معاملاتی بورس، افرادی که متقاضی دریافت کارت اعتباری سهام عدالت هستند حتماً در روز‌‌‌‌های کاری و در ساعت ۸ صبح تا ۱۶ اقدام به ثبت نام کنند تا فرایند توثیق سهام، سریع تر انجام شود.

 

محمدی همچنین درباره محاسبه مبلغ کارت اعتباری سهام عدالت گفت: به طور مثال امروز ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت ۶ میلیون تومان است و بانک ۵۰ درصد ارزش سهام عدالت را کارت اعتباری می‌دهد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار