menusearch
shahrneveshte.ir

چک‌ها تنها از طریق سامانه صیاد نقد خواهند شد

جستجو
چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ | ۹:۲۹:۷
۱۳۹۹/۱۱/۱۵ چهارشنبه
(0)
(0)
چک‌ها تنها از طریق سامانه صیاد نقد خواهند شد
چک‌ها تنها از طریق سامانه صیاد نقد خواهند شد


شهرنوشت- عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی در برنامه رونمایی از دست چک‌‌‌‌های جدید اظهار کرد: جای تشکر از همکاران است که در مدت طولانی توانستن قوانین مربوط به قانون اصلاح چک را در جهت شفاف سازی و معتبر کردن امر مذکور انجام دهند.


او افزود: یکی از کار‌‌‌‌های مهم فراهم سازی بستر اجرای این طرح است و بانک ها در حال آماده شدن عملیات هستند.

 

رئیس بانک مرکزی تصریح کرد: سیصد و پنجاه میلیون چک صادر می‌شود که سه هزار و پانصد هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد و اعتبار دادن به چک ها می‌تواند هم برای قانون گذار هم بانک مرکزی بسیار اهمیت دارد.

 

همتی افزود: سامانه صیاد تنها راه قابل نقد کردن چک ها خواهد شد و افراد بعد از اجباری شدن از فروردین سال بعد می‌توانند از چک‌‌‌‌های جدید استفاده کنند.

 

رئیس بانک مرکزی گفت: سه بانک تاکنون آماده شده اند و تا پایان بهمن تمامی بانک ها باید آماده خدمات رسانی به مردم برای دریافت خدمت جهت دریافت چک صیاد باشند.

 

همتی تاکید کرد: از بانک ها خواهانیم اطلاع رسانی دقیق را برای مردم انجام دهند، همچنین باید به این مسئله اشاره کرد چک‌‌‌‌های موجود در دست مردم فعلا معتبر است و هر فردی می‌تواند از این پس چک صیاد را اخذ کند.

 

رئیس بانک مرکزی بیان کرد: مردم از هم اکنون به سمت آموزش این چک بروند تا در زمان عملیاتی شدن چک صیاد با مشکل مواجه نشوند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار