menusearch
shahrneveshte.ir

چه تعداد ماشین شخصی رایگان گازسوز شدند؟

جستجو
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ | ۵:۹:۱
۱۴۰۰/۲/۲۲ چهارشنبه
(0)
(0)
چه تعداد ماشین شخصی رایگان گازسوز شدند؟
چه تعداد ماشین شخصی رایگان گازسوز شدند؟

 

شهرنوشت- طرح گاز سوز کردن خودرو‌‌‌‌های مسافربر آژانس و اینترنتی در حال اجراست. منابع مورد نیاز برای اجرای این طرح نیز از محل صرفه جویی در مصرف سوخت مایع و جایگزینی آن با گاز تامین می‌شود.

 

در حال حاضر ۲۸۰ کارگاه مجاز برای این کار فعال هستند؛ زمان انتظار برای تبدیل حدود دو هفته تا یک ماه برای خودرو‌‌‌‌های مسافربر شخصی اعلام شده است،

تاکسی‌‌‌‌های اینترنتی، آژانس ها و مسافربر‌‌‌‌های بین شهری و روستایی از طریق فهرستی که وزارت کشور به وزارت نفت ارائه کرده، تبدیل خواهند شد و احتمال دارد در آینده برای سایر مسافربر‌‌‌‌های شخصی نیز بر اساس اولویت پر مصرف بودن فراهم شود.

 

برای ماشین‌‌‌‌های شامل طرح، پیامک واجد شرایط بودن استفاده از این طرح ارسال خواهد شد و مالکان این ماشین ها می‌توانند تنها با مراجعه به سایت gcr.niopdc.ir اقدام به ثبت نام و نوبت گیری در کارگاه‌‌‌‌های تبدیل کنند.

 

حمید قاسمی ده چشمه - معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌‌‌‌های نفتی ایران در این باره به ایسنا گفت: تا کنون بیش از ۳۵ هزار خودرو شخصی اعلامی از سوی وزارت کشور در طرح ملی و مصوبه شورای اقتصاد برای تبدیل خودرو‌‌‌‌های عمومی به دو گانه سوز ثبت نام کرده اند.

 

وی با بیان اینکه این طرح از اسفند سال ۱۳۹۹ آغاز شده بود، اظهار کرد: ظرفیت اجرای این طرح محدود بوده اما اکنون در حال اجراست و انتظار داریم نتایج خوبی حاصل شود.

 

معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌‌‌‌های نفتی ایران با تاکید بر اینکه اولویت برای ماشین‌‌‌‌های مسافربر شخصی پر مصرف است، گفت: لیست این ماشین ها از سوی وزارت کشور به وزارت نفت اعلام شده و ماشین‌‌‌‌های اعلام شده می‌توانند از یارانه دولتی این طرح که حدود ۷۵ درصد از هزینه‌‌‌‌های تبدیل است، استفاده کنند.

قاسمی ده چشمه اظهار کرد: از خرداد ماه ۹۹ و ابتدای طرح تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار خودروی عمومی در این سایت ثبت نام کرده اند که حدود ۱۳۵ هزار ماشین واجد شرایط استفاده از تسهیلات طرح بوده اند، مالکان خودروها هرچه سریعتر برای ثبت نام در این سایت به آن مراجعه کرده و نوبت خود را دریافت کنند.

 

بر پایه مصوبه شورای اقتصاد، از طریق اعطای تسهیلات رایگان، حدود یک میلیون و ۴۶۰ هزار خودرو به سمت سوخت پاک و ارزان سی ان جی هدایت خواهند شد که شامل ۱۰۰ درصد بخش حمل ونقل مسافر و بار در کشور است.

 

در حال حاضر به طور میانگین روزانه ۲۳ میلیون مترمکعب گاز سی ان جی در کشور توزیع می‌شود که با توجه به زیرساخت‌‌‌‌های موجود امکان افزایش این رقم تا روزانه ۴۰ میلیون مترمکعب نیز وجود دارد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار