menusearch
shahrneveshte.ir

چرا خودرو‌‌‌‌‌های ایرانی ایمنی لازم را ندارند؟

جستجو
یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ | ۵:۱۳:۲۵
۱۴۰۰/۲/۸ چهارشنبه
(0)
(0)
چرا خودرو‌‌‌‌‌های ایرانی ایمنی لازم را ندارند؟
چرا خودرو‌‌‌‌‌های ایرانی ایمنی لازم را ندارند؟

 

شهرنوشت- ابوالفضل خلخالی کارشناس صنعت خودرو، با بیان اینکه باید صنعت خودرو را متحول کرد و به سمت تولید خودرو‌‌‌‌های مستحکم برویم، گفت: فولاد نقش زیادی در صنعت خودرو و تولید آن دارد.

 

این کارشناس صنعت خودرو در خصوص تفاوت فولاد استفاده شده در ایران و جهان در صنعت خودرو، گفت: فولاد در ایران به صورت عمده تولید می‌شود، مثلا فولاد مبارکه و فولادسازانی که با خودروسازان در ارتباط هستند،فولاد با استحکام‌‌‌‌های ۱۷۰ مگاپاسکال تولید می‌کنند، در صورتی فولاد هایی که امروزه در دنیا تولید می‌شود ۵۰۰ مگاپاسکال، ۱۰۰۰ مگاپاسکال و یا حتی ۱۵۰۰ مگاپاسکال هم است که در بدنه خودرو استفاده می‌شود.

 

خلخالی بیان کرد: فولادهایی که اکنون خودروسازان استفاده می‌کنند، قدیمی هستند و خیلی کم استفاده می‌شود، به طور مثال پراید را اگر با فولاد استحکام بالا بسازیم، تبدیل به خودرویی ایمن می‌شود و می‌تواند استاندارد ایمنی تصادف را پاس کند، یا هر خودرویی دیگر در ایران به این دلیل ایمن نیستند که در آن از فولاد مستحکم استفاده نمی‌کنند.


این کارشناس صنعت خودرو با اشاره به نداشتن فولاد ایمن در کشور، گفت: در یک برهه زمانی خودروسازان فولاد وارد می‌کردند و اکنون امکان این واردات وجود ندارد. در حال حاضر فولاد مبارکه ادعا دارد که می‌تواند فولاد ایمن تولید کند، اما باید سفارش گذاری شود، مثلا خودروساز میزان نیاز خود را اعلام کند و از طرفی باید خودروسازان مبلغ فولاد خریداری شده را به موقع بپردازند و تعامل بین خودروساز و شرکت‌‌‌‌های تولید کننده فولاد باید با کمک نهاد بالا دستی انجام شود تا این صنعت متحول شود.

 

خلخالی بیان کرد: اگر خودروسازان با فولادسازان تعامل داشته باشند، هم صنعت فولاد و هم صنعت خودرو متحول می‌شود. خودرو مانند لوکوموتیوی می‌ماند که می‌تواند سایر صنایع را تغییر دهد، اکنون خودرو به فولاد استحکام بالا نیاز دارد و اینگونه می‌توان جلوی تلفات را گرفت.

 

 

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار