menusearch
shahrneveshte.ir

چرا بنز و بی ام و استاندارد نمی‌گیرد، اما خودرو‌‌‌‌های داخلی می‌گیرند؟

جستجو
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ | ۴:۴۳:۳۷
۱۳۹۹/۱۱/۶ دوشنبه
(0)
(0)
چرا بنز و بی ام و استاندارد نمی‌گیرد، اما خودرو‌‌‌‌های داخلی می‌گیرند؟
چرا بنز و بی ام و استاندارد نمی‌گیرد، اما خودرو‌‌‌‌های داخلی می‌گیرند؟شهرنوشت-
بیات معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد گفت: در ۱۰ ماه نخست سال ۴۰ هزار اظهارنامه صادر شده است، خیلی از کالا ها ممکن است اظهارنامه دریافت نکنند. در برخی موارد کالاها سازمان ملی استاندارد تکلیفی ندارد، ۱۰۰ محموله غذایی وجود دارد که اظهارنامه را نگرفته اند.

او ادامه داد: اکنون روغن پالم، قطعات خودرو، ورق‌‌‌‌های فولادی و پمپ آب در گمرکات مانده اند که غیر استاندارد هستند.

او گفت: در ارتباط با چای، نشانه گذاری شده است، روی محصولات وارداتی چای نشانه گذاری وجود ندارد و نمی‌توانیم پی ببریم محموله ها از کجا وارد شده است. سازمان ملی استاندارد چاره ای ندارد در این موارد اجازه واردات داده نمی‌شود.

بیات گفت: در مراحلی چای‌‌‌‌های وارداتی را آزمایش کردیم کردیم که استاندارد لازم را نداشتد.

او با اشاره به ممنوعیت واردات خودرو‌‌‌‌های آمریکایی بنز و بی ام بیان کرد: برای واردات خودرو فقط الزامات سازمان استاندارد مطرح نیست و وزارت صمت آن را به ما اعلام می‌کند و تعیین و تکلیف آن بر عهده وزارت صمت است.

 

بیات گفت: به عنوان مثال یک خودروی نو نباید بیش از ۱۰۰ کیلومتر پیموده باشد که برخی از خودرو‌‌‌‌های مانده در گمرک استوک و دچار نقص فنی هستند. هر شرکتی برای واردات نیاز است گواهی تعلیق بگیرد؛ شرکت‌‌‌‌های وارد کننده هیچ کدام گواهی ارائه نداده اند.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد گفت: خودرو هایی که استوک هستند را نمی‌توانیم وارد کنیم، وقتی خودرویی را نتوانیم وارد کنیم حکم قاچاق را دارد و سازمان املاک تطبیقی با آن برخورد خواهد کرد.خودرو استوک آمریکایی را نمی‌توانیم وارد کنیم.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار