menusearch
shahrneveshte.ir

پسر ۱۲ ساله کره ای از بورس میلیونر شد

جستجو
یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۶:۵۶:۳۷
۱۳۹۹/۱۱/۲۲ چهارشنبه
(0)
(0)
پسر ۱۲ ساله کره ای از بورس میلیونر شد
پسر ۱۲ ساله کره ای از بورس میلیونر شدشهرنوشت- به گزارش رویترز، که وون- پسر ۱۲ ساله کره ای مانند بسیاری از هم سن و سالان خود وقتش را پای کامپیوتر می‌گذراند اما با این تفاوت که به جای بازی‌‌‌‌های کامپیوتری به تابلو‌‌‌‌های معاملات خیره می‌شود و با تحلیل اخبار بورسی سعی می‌کند بهترین سهام را خریداری کند. او اکنون ۲۵ میلیون وون ( ۲۲ هزار و ۴۰۰ دلار) پول از طریق معامله گری در بورس به دست آورده است.


که وون دوست دارد روزی به یک فرد مانند وارن بافت تبدیل شود و می‌گوید: دوست دارم روزی مثل او شوم. با پدر و مادرم جدی صحبت کرده ام تا در بازار حضور داشته باشم. برای آن که به حداکثر سود برسم ترجیح می‌دهد به جای تمرکز روی الگو‌‌‌‌های کوتاه مدت بر روی اهداف بلندمدت تمرکز کنم.


هر چند در ماه‌‌‌‌های اخیر شاخص بورس کره جنوبی ریزش زیادی داشت اما سرمایه گذارانی مانند وون که شرکت‌‌‌‌های فناوری نوپا را انتخاب کرده بودند به سوددهی خوبی رسیدند. اکنون حدود دو سوم سهام شرکت‌‌‌‌های کره ای که در بورس عرضه شده است در اختیار جوانان و نوجوانان قرار دارد که بیش از هر زمان دیگری در تاریخ این کشور است. با شیوع کرونا و خانه نشینی مردم، علاقه کره ای ها به حضور در بازار بورس بیشتر هم شده و ورود سرمایه‌‌‌‌های جدید رکورد زده است.


لی یون جو- مادر این کودک کره ای- با انتقاد از عقب ماندن نظام آموزشی از بازار‌‌‌‌های مالی گفت: تعجب می‌کنم چرا باید این همه مدرک دانشگاهی برای عده ای مهم باشد. پسر من از راه تجربی موفق تر از خیلی از افرادی بوده که تحصیلات دانشگاهی دارند.


سبد سهام این سرمایه گذار جوان کره ای شامل سهام پیام رسان کاکایو، سامسونگ الکترونیکس و هیوندای موتور است. او می‌گوید ترجیح می‌دهد به جای رفتن به دانشگاه، سرمایه گذار بزرگی شود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار