menusearch
shahrneveshte.ir

وزارت صمت: تولید روغن‌نباتی کمبودی ندارد

جستجو
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ | ۶:۳۱:۱۰
۱۳۹۹/۹/۷ جمعه
(2)
(0)
وزارت صمت: تولید روغن‌نباتی کمبودی ندارد
وزارت صمت: تولید روغن‌نباتی کمبودی ندارد

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با تشریح وضعیت تولید روغن در سال جاری و مقایسه آن با سال گذشته، افزود: روند تولید با توجه به آمار‌‌‌‌های اعلامی، مناسب بوده و بازار نباید با کمبودی مواجه باشد.
به گزارش شاتا، مهدی صادقی نیارکی، در نشست با اعضای انجمن صنایع روغن نباتی با تاکید بر ضرورت تداوم تولید مناسب روغن موردنیاز صنف و صنعت و خانوار، ضمن قدردانی از اقدامات دولت و انجمن صنفی روغن نباتی برای تامین نیاز بازار در ماه گذشته، خواستار اتخاذ تمهیداتی برای افزایش ذخایر موردنیاز صنایع روغن نباتی شد. معاون امور صنایع وزارت صنعت، ضرورت تامین مواد اولیه موردنیاز این صنعت که از مهم ترین دغدغه‌‌‌‌های تولید کنندگان این بخش است را مورد تاکید قرار داد. وی ضمن بررسی مهم ترین چالش‌‌‌‌های پیش روی این صنعت، بر تسریع در تامین ارز موردنیاز برای واردات مواد اولیه تاکید کرد.

در این نشست مقرر شد پیشنهاد‌‌‌‌های این تشکل تخصصی برای تامین مواد اولیه و تامین ارز موردنیاز برای واردات روغن خام مورد بررسی قرار گیرد. همچنین با تاکید بر ضرورت تامین مواد اولیه و اتخاذ تمهیداتی برای تامین ارز توسط بانک مرکزی، موضوعات مربوط به حمل و نقل مواد اولیه از بنادر جنوبی و راهکار‌‌‌‌های لازم با رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به منظور تسریع در انتقال مواد اولیه به واحد‌‌‌‌های تولیدکننده روغن نباتی نیز مورد بررسی قرار گرفت. طبق ارزیابی ها در روز‌‌‌‌های اخیر ۱۴۰ هزار تن روغن مایع خوراکی و جامد بخش صنف و صنعت از محل ذخایر استراتژیک کشور تامین شده است. همچنین با هماهنگی بانک مرکزی و گمرک ایران نزدیک به ۱۲۰ هزار تن از روغن بخش خصوصی نیز در حال ترخیص است که با انجام این اقدامات، طی یک ماه آینده کل مشکل روغن حل خواهد شد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار