menusearch
shahrneveshte.ir

وام ودیعه مسکن سال آینده پرداخت می‌شود؟

جستجو
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ | ۳:۲۰:۱۸
۱۳۹۹/۱۲/۹ شنبه
(0)
(0)
وام ودیعه مسکن سال آینده پرداخت می‌شود؟
وام ودیعه مسکن سال آینده پرداخت می‌شود؟

 

شهرنوشت- علی قائدی معاون مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه تاکنون ۲۰۰ هزار نفر از متقاضیان طرح مسکن ملی تایید نهایی شده اند، گفت: از این تعداد ۱۶۰ هزار نفر افتتاح حساب کرده و از این میزان هم حدود ۱۴۰ هزار نفر افتتاح حساب کرده و به پروژه ها متصل شده اند.

 

او ادامه داد: برای تمامی متقاضیان تشکیل پرونده صورت گرفته و برای دریافت تسهیلات هم از ناحیه بانک ها اقدامات لازم صورت گرفته است.

 

قائدی اظهار کرد: با پیشرفت فیزیکی پروژه و برداشتن یک گام تا مرحله فونداسیون تسهیلات تخصیص و پروژه اجرایی می‌شود.

 

معاون مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی توضیح داد: این ۱۴۰ هزار نفر افتتاح حساب داشته و تعیین تکلیف آنها انجام شده است و به ۸ هزار پروژه ای که در واحد‌‌‌‌های مسکن ملی کلید خورده اند، متصل می‌شوند.

 

او همچنین درباره آخرین وضعیت وام ودیعه مسکن هم گفت: تا پایان اسفند ماه پرونده پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن بسته می‌شود و تاکنون هم ۲۱۴ هزار نفر تسهیلات دریافت کردند و مابقی هم که حدود ۱۵ هزار نفر هستند در مرحله تشکیل پرونده قرار دارند.

 

قائدی با بیان اینکه تمدید پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن منوط به مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا است، گفت: وزارت راه و شهرسازی پیگیر پرداخت تسهیلات وام ودیعه مسکن برای سال آینده است اما دستور آن باید از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا صورت گیرد.

 

قائدی با بیان اینکه در طرح تسهیلات ودیعه مسکن ۸۵ هزار نفر واجد شرایط بودند، گفت: از این تعداد ۳۳۷ هزار نفر بانک عامل را انتخاب کرده و از این تعداد هم ۲۳۰ هزار نفر به بانک ها مراجعه کرده و تشکیل پرونده داده اند.

 

او ادامه داد: از این ۲۳۰ هزار نفر هم ۲۱۴ هزار نفر موفق به دریافت وام از بانک ها شدند و ۱۵ هزار نفر باقی مانده هم تشکیل پرونده دادند و در صف دریافت تسهیلات قرار دارند.

 

تمدید مهلت دریافت وام ودیعه مسکن تا پایان اسفند


معاون مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی بیان کرد: پایان اسفند ماه آخرین مهلت داده شده به متقاضیان برای پرداخت تسهیلات است و بانک ها باید در این مدت زمان باقی مانده اقدامات لازم برای پرداخت تسهیلات را انجام دهند.

 

قائدی اظهار کرد: ثبت نام طرح ودیعه مسکن در تابستان انجام شد و متقاضیان هم حدود ۶ ماه فرصت داشتند که ثبت نام و تشکیل پرونده را انجام دهند، اما از این تعداد تنها ۲۱۴ هزار نفر به بانک ها مراجعه کرده و تشکیل پرونده داده اند.

 

او اضافه کرد: وزارت راه و شهرسازی پیگیر پرداخت تسهیلات مسکن برای سال آینده است، اما این اقدام منوط به تصمیم ستاد ملی مقابله با کروناست و در صورت موافقت، وزارت راه و شهرسازی برنامه ریزی برای ثبت نام مجدد را انجام می‌دهد، اما اولویت با کسانی است که در سال گذشته ثبت نام کرده اند و پرونده تسهیلات در اسفند سال ۹۹ بسته می‌شود.


معاون مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی همچنین درباره طرح مسکن ملی هم گفت: تاکنون در چهار فاز ثبت نام طرح مسکن ملی انجام شده و بخشی از متقاضیان موفق به افتتاح حساب شده اند.

 

قائدی تاکید کرد: ۲۶۴ هزار نفر متقاضی، افتتاح حساب کردند که از این تعداد حدود ۱۴۰ هزار نفر تایید نهایی شدند و اقدام به تشکیل پرونده کرده اند و در نهایت به پروژه ها متصل شده اند.

 

به گفته این مقام مسئول حدود ۸ هزار پروژه برای طرح مسکن ملی تعریف شده که متقاضیانی که واریز وجه داشتند به این پروژه ها متصل شده اند.

 

او با بیان اینکه کسانی که تاکنون تایید نهایی شده اند حدود ۲۰۰ هزار نفر بوده اند که از این تعداد ۱۶۰ هزار نفر افتتاح حساب داشته و از این تعداد هم ۱۴۰ هزار نفر به پروژه متصل شده اند، گفت: متقاضیانی که تشکیل پرونده دادند در صف دریافت تسهیلات هستند و با دریافت اطلاعات این تسهیلات به متقاضیان پرداخت می‌شود.

 

معاون مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی بیان کرد: متقاضیانی که تایید نهایی شده اند باید آورده خود را پرداخت کنند که بعد از آن قطعاً به پروژه ها متصل می‌شوند.

 

او توضیح داد: این ۱۴۰ هزار نفر که افتتاح حساب داشته اند در قالب ۸ پروژه به واحد‌‌‌‌های مسکونی تعریف شده، متصل می‌شوند و در هر مرحله اتفاق انجام شده از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود و متقاضیان هم می‌توانند از طریق سامانه طرح مسکن ملی با وارد کردن کد ملی و کد پروژه، از آخرین وضعیت خود مطلع شوند.

 

قائدی در پایان یادآور شد: پرداخت وجه و آورده را تاکنون بار ها تمدید کرده ایم و متقاضیان هم باید در این مدت آورده خود را پرداخت می‌کردند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار