menusearch
shahrneveshte.ir

وام‌ها و سپرده‌‌‌‌‌های بانکی زیاد شد

جستجو
چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ | ۲۳:۶:۱۱
۱۴۰۰/۳/۱ شنبه
(0)
(0)
وام‌ها و سپرده‌‌‌‌‌های بانکی زیاد شد
وام‌ها و سپرده‌‌‌‌‌های بانکی زیاد شد

 

شهرنوشت- براساس گزارش بانک مرکزی از وضعیت کل مانده سپرده ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در پایان بهمن ماه سال گذشته، مانده کل سپرده ها به رقم ۳۷۰۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسیده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال گذشته معادل ۴۳.۷ و ۳۶.۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.


همچنین، بالاترین مبلغ سپرده ها مربوط به استان تهران با مانده ۱۹۹۰ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان و کم ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۹۰۰۰ میلیارد تومان است.


علاوه براین، مانده کل تسهیلات در این زمان ۲۷۰۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال گذشته معادل ۴۹.۲ و ۳۹.۶ درصد افزایش داشته است.


طبق این گزارش، بیش ترین مبلغ تسهیلات نیز مربوط به استان تهران با مانده ۱۷۱۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و کم ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۹۲۰۰ میلیارد تومان است.


نسبت تسهیلات به سپرده ها بعد از کسر سپرده قانونی ۸۱.۱ درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال قبل، به ترتیب ۲.۷ و ۱.۷ واحد درصد افزایش را نشان می‌دهد که نسبت مذکور در استان تهران ۹۴.۸ درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۵.۱ درصد است.


در این گزارش، یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت ها و مؤسسات تولیدی سایر استان ها در استان تهران بیان شده و عمده فعالیت‌‌‌‌های بانکی آنها از طریق شعب بانک ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می‌شود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار