menusearch
shahrneveshte.ir

واردات غیر قانونی ۲۱۰ هزار دلار سنگ و کنسانتره مس از مبادی قانونی

جستجو
چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۷:۱۶
۱۳۹۹/۱۱/۲۴ جمعه
(0)
(0)
واردات غیر قانونی ۲۱۰ هزار دلار سنگ و کنسانتره مس از مبادی قانونی
واردات غیر قانونی ۲۱۰ هزار دلار سنگ و کنسانتره مس از مبادی قانونیشهرنوشت-
اخیرا گمرک ایران آمار واردات ۸ ماه نخست امسال را در پرتال رسمی خود منتشر کرده که در این آمار کالا‌‌‌‌های وارداتی به چشم می‌خورد که هیچ نیازی به واردات‌ آنها نیست و توان تولیدی‌‌‌‌های ایرانی تمام نیاز داخل را بر طرف می‌کند.


همچنین در این بین کالا هایی به کشور وارد شده اند که پیش از امسال واردات‌ آنها ممنوع اعلام شده بود به عنوان مثال در آخرین لیست منتشره از سوی گمرک، واردات سنگ و کنسانتره مس به چشم می‌خورد این در حالی است که این کالا در لیست کالا‌‌‌‌های ممنوعیه ورود به کشور وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

۵۰۰ هزار دلار سنگ خارا از مبادی قانونی وارد کشور شد!

لیست کالا‌‌‌‌های ممنوعه وارداتی در حالی تنظیم شده که کارشناسان نهاد‌‌‌‌های مختلف دولتی و خصوصی تشخیص داده اند هیچ نیازی به دلیل توان‌‌‌‌های داخلی، به واردات کالای مورد نظر وجود ندارد پس ورود آن از کشور‌‌‌‌های دیگر می‌تواند به بخش تولید و توزیع کشور ضربه وارد کند.


در ۸ ماه نخست امسال بیش از ۲۹ هزار کیلو سنگ و کنسانتره مس به ارزش ۲۱۰ هزارو ۸۹۷ دلار و ارزش ریالی ۸ میلیارد و ۸۵۷ میلیون و ۶۸۷ هزارو ۹۷۷ ریال از ۴ کشور ترکیه، امارات و چین و عمان به کشور وارد شده است.


این واردات ممنوعه در حالی است که حجم زیادی از کالای وارد شده در مناطق ویژه اقتصادی ترخیص شده و بدان معنا است که افرادی سودجو از این مناطق سواستفاده کرده و اقدام به واردات کالا‌‌‌‌های ممنوعه می‌کنند و کالا نهایتا وارد مناطق دیگری از کشور می‌شود و به فروش می‌رسد.


بر اساس این گزارش، شاید این ۲۱۰ هزار دلار در نگاه اول در مقایسه با واردات‌‌‌‌های پر حجم دیگر کم به نظر برسد، اما می‌تواند سرمایه قابل توجهی برای راه اندازی واحد تولیدی باشد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار