menusearch
shahrneveshte.ir

واردات خودرو جزء اولویت‌ها نیست

جستجو
پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۱:۸:۵۰
۱۳۹۹/۱۱/۱۱ شنبه
(0)
(0)
واردات خودرو جزء اولویت‌ها نیست
واردات خودرو جزء اولویت‌ها نیستشهرنوشت- همتی رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه مراسم بازدید از کارخانه ایران خودرو گفت: برنامه داریم بر مبنای زنجیره تولید، به تمام زنجیره رسیدگی کنیم و باید منابعی که در دسترس داریم در انت‌‌‌‌های زنجیره هزینه شود.


او بیان کرد: این روند به مرور آثار مثبتی خواهد داشت، امروز هم آمدیم تا ببینیم خودروسازسازان و تولید کنندگان چه مشکلاتی دارند تا بتوانیم به‌ آنها رسیدگی کنیم.


این مقام مسئول ادامه داد: برای خودروسازان و قطعه سازان ارز اقلام اولیه تامین شده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد. اوراق وام یک گواهی اعتبار مولد است و یک روش تامین مالی غیر مولد به حساب می‌آید.


همتی ادامه داد:این اوراق نقدینگی ایجاد نمی‌کند، فقط از طریق توسط سیستم بانکی در بازار سرمایه معامله می‌شوند. با این روش ۱۰ هزار میلیارد طی چند ماه آینده در اختیار خودرو سازان قرار می‌گیرد و امیدواریم جهش خوبی در تولید ایجاد کند.


رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص وضعیت واردات خودرو و دادن ارز تخصیصی به آن گفت: در حال حاضر کشور نیاز‌‌‌‌های ارزی مهم تری دارد، بنابراین تخصیص ارز به واردات خودرو جزء اولویت ها قرار ندارد و بحث واردات اصلا مطرح نیست.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار