menusearch
shahrneveshte.ir

هیچ واحد اقتصادی استان تهران درسال جهش تولید تعطیل نشده است

جستجو
چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ | ۳:۰:۴۶
۱۳۹۹/۱۲/۱۹ سه شنبه
(0)
(0)
هیچ واحد اقتصادی استان تهران درسال جهش تولید تعطیل نشده است
هیچ واحد اقتصادی استان تهران درسال جهش تولید تعطیل نشده است

 

 

شهرنوشت- به گزارش روابط عمومي شهرک هاي صمعتي استان تهران،«صابر پرنیان» روز چهارشنبه در حاشیه بازدید دادستان عمومی و انقلاب تهران از شهرک صنعتی عباس آباد در جمع خبرنگاران گفت: در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده، حتی یک واحد تولیدی نیز در سطح شهرک‌‌‌‌های صنعتی استان تهران تعطیل نشده و ۱۴۰ واحد تعطیل به چرخه تولید بازگشته است.


این مقام مسئول عنوان کرد: امسال شهرک‌‌‌‌های صنعتی استان تهران وضعیت بسیار مناسبی را پیش رو داشتند و در این ایام شاهد رشد ۸۶ درصدی اشتغال، ۸۲ درصدی بهره برداری از واحد‌‌‌‌های تولیدی و ۲۱۵ درصدی سرمایه گذاری در شهرک‌‌‌‌های صنعتی هستیم.


وی افزود: در حوزه تأمین و تکمیل زیرساخت‌‌‌‌های شهرک‌‌‌‌های صنعتی استان تهران نیز گام‌‌‌‌های مؤثری برداشته شده و امسال شاهد افزایش ۹۰ درصدی ظرفیت برق رسانی به شهرک‌‌‌‌های صنعتی استان نسبت به ۳۰ سال گذشته بودیم.


به گفته پرنیان، در حوزه تأمین آب نیز بزرگترین ظرفیت آبرسانی در جنوب شرق تهران و شهرک صنعتی عباس آباد در سال جاری انجام شد و آب مورد نیاز شهرک‌‌‌‌های صنعتی منطقه با پشتیبانی ۱۰۰ هزار نفر تأمین و ظرفیت بهره برداری آب نسبت به ۳۰ سال گذشته ۱۰۵ درصد افزایش یافت.


وی ادامه داد: با فعال شدن ۳ هزار و ۵۰۰ طرح راکد، در دو سال آینده نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر به ظرفیت اشتغال شهرک‌‌‌‌های صنعتی استان تهران افزوده می‌شود و تولیدکنندگان فقط باید به فکر تولید محصولات با کیفیت، رقابت پذیر و صادرات محور باشند تا شرایط برای رشد و توسعه فعالیت‌‌‌‌های صنعتی فراهم شود.


مدیرعامل شرکت‌‌‌‌های شهرک‌‌‌‌های صنعتی استان تهران بزرگترین قفل صنعت در شهرک‌‌‌‌های صنعتی را محدودیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری، بروکراسی اداری و افزایش ظرفیت واحد‌‌‌‌های تولیدی اعلام کرد و افزود: تلاش تمامی مسوولان رفع این مشکلات و محدودیت ها تا پایان امسال است تا تولیدکنندگان با توجه به الگوی حفظ محیط زیست، ظرفیت تولید خود را افزایش دهند.


پرنیان یادآور شد: در شرایطی شیوع ویروس کرونا، جنگ اقتصادی و تحریم دشمنان، کمبود هیچ کالایی در کشور احساس نشده و نهضت ساخت محصولات داخلی و تأمین مواد اولیه و ساخت ماشین آلات و کالا‌‌‌‌های واسط در کشور آغاز شده تا مردم نیز اثرات این تولید را در سفره‌‌‌‌های خود ببینند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر