menusearch
shahrneveshte.ir

هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت فرآورده‌‌‌‌‌های نفتی نداریم

جستجو
سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ | ۲:۲۸:۱۵
۱۴۰۰/۲/۲۷ دوشنبه
(0)
(0)
هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت فرآورده‌‌‌‌‌های نفتی نداریم
هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت فرآورده‌‌‌‌‌های نفتی نداریم

 

شهرنوشت- بیژن زنگنه وزیر نفت در مراسم امضای قرارداد طرح توسعه میدان گازی فرزاد B ضمن تبریک روز ارتباطات و روابط عمومی گفت: امیدوارم رسانه ها همیشه صداقت را رعایت کنند و همیشه راست بگویند. مهمترین موضوع در این زمینه گفتن همه واقعیت و به صورت شرافتمدانه است.


او افزود: هر چیزی را می‌توان فروخت، اما قلم را نباید فروخت. به ویژه در این روز ها که بحث انتخابات مطرح است بیشتر باید به این مسئله توجه شود. به ویژه جوان تر ها توجه کنند که شرافت خود را به هیچ قیمتی نفروشند.


وزیر نفت در ادامه در مورد میدان فرزاد B اظهار کرد: مدت ها دنبال این کار بودم. در شرکت نفت سناریو‌‌‌‌های زیادی را بررسی کردیم که این گاز را چکار کنیم؟ در ابتدا قرار بود هندی ها این میدان را توسعه دهند و تبدیل به LNG کنند و ببرند.


او گفت: یک فاز این میدان برابر دو میلیارد دلار و میزان میعانات گازی آن یک هشتم پارس جنوبی است. یعنی، میان دریافت و پرداخت در این میدان مشکل عدم تعادل وجود دارد.


زنگنه گفت: بازپرداخت این طرح با میعانات ممکن نیست پس باید بتوانیم با گاز آن، بازپرداخت را انجام دهیم. باید با منابع خود میدان، هزینه ها را برگردانیم.


او بیان کرد: هندی ها دو بار به دلیل تحریم نیامدند. هر راهی پیش رویشان گذاشتیم، نیامدند.طرح اجرایی این میدان توصیف شده نبود که برای توصیف آن وقت و هزینه گذشتیم و سناریو‌‌‌‌های مختلفی را بررسی کردیم تا هزینه ها کاهش یابد.


زنگنه گفت:میدان گازی فرزاد آخرین میدان گازی مشترک است که توسعه می‌یابد.بخشی از دفتر میدان‌‌‌‌های مشترک بسته شده است، ۹۵ درصد کار میدان پارس جنوبی در فاز نخست پایان یافته است.


وزیر نفت درباره شایعه گران شدن قیمت بنزین گفت:جنگ روانی است. هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت فرآورده‌‌‌‌های نفتی نداریم.


زنگنه در پاسخ به پرسشی درباره آینده کاری پس از پایان وزارت گفت:بازنشسته ام؛ اما در سیاست خواهم ماند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار