menusearch
shahrneveshte.ir

هواپیما‌‌‌‌های جدید به زودی وارد کشور می‌شوند

جستجو
یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۶:۴۸:۵۱
۱۳۹۹/۱۱/۱۴ سه شنبه
(0)
(0)
هواپیما‌‌‌‌های جدید به زودی وارد کشور می‌شوند
هواپیما‌‌‌‌های جدید به زودی وارد کشور می‌شوندشهرنوشت- تورج دهقانی زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشور با اشاره به خرید هواپیما توسط شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی گفت: ۱۶۲ فروند هواپیمای فعال داریم، ۴۲ سال است که تحریم خرید هواپیما هستیم و نخستین تحریم هایی که به کشور تحمیل شد، به صنعت هوانوردی اختصاص یافت، با این حال هواپیما در این سال ها وارد کشور شده است.

 

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: اخیراً هواپیما‌‌‌‌های مدل ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ وارد کشور شده که در واردات آنها، شرط سنی مورد نظر سازمان رعایت شده است. به زودی تعداد زیادی هواپیما وارد کشور خواهد شد.


دهقانی زنگنه درباره اینکه قرارداد خرید هواپیما از دو شرکت هواپیماسازی ایرباس و ATR به حالت تعلیق درآمده ولی قراردادی که با بوئینگ داریم، اخیراً نامه نگاری کرده ایم تا تکلیف این قرارداد را مشخص کنند، گفت: این احتمال وجود دارد که با رفع تحریم ها، تعلیق قرارداد خرید هواپیماها نیز رفع شود.

 

او تأکید کرد: در حال حاضر ۸ فروند هواپیما وارد کشور شده اما هنوز پرواز نکرده اند که در آینده نزدیک پرواز آنها آغاز خواهد شد. همچنین شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی مجوز مسیر‌‌‌‌های جدید را دریافت کرده اند.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره واردات واکسن کرونا گفت: در حال حاضر ماهان و ایران ایر در این حوزه اعلام آمادگی کرده اند و از طریق سازمان هواپیمایی کشوری، بر واردات واکسن کرونا نظارت خواهد شد.

 

دهقانی زنگنه تاکید کرد: قرار است روز پنجشنبه بخش اول واکسن ها با هواپیمایی ماهان وارد کشور شود، بخش بعدی هم ایران ایر از کشور‌‌‌‌های اروپایی وارد می‌کند. هواپیمایی ماهان از کشور روسیه بخش اول را وارد خواهد کرد.

 

او اظهار کرد: واکسن اروپایی از شرکت کوواکس خریداری می‌شود که مربوط به چین، هند و کشور‌‌‌‌های دیگر است.

 

زنگنه همچنین درباره رعایت سقف ۶۰ درصدی فروش صندلی‌‌‌‌های هواپیما در پی مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: رعایت ظرفیت ۶۰ درصدی فروش بلیت به یک فرهنگ از سوی مردم تبدیل شده و اگر شرکت هواپیمایی این موضوع را رعایت نکند، خود مردم آن را نمی‌پذیرند و این از نشانه‌‌‌‌های یک دلی و هماهنگی شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی با سازمان هواپیمایی کشوری است.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره اعتراض شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی مبنی بر اینکه مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر فروش ظرفیت صندلی‌‌‌‌های پرواز تا ۶۰ درصد، در هیچ کشور دیگری وجود ندارد، گفت: من نیز این موضوع را تأیید می‌کنم و در هیچ کجا چنین قانونی وجود ندارد اما این مصوبه، قانون ستاد ملی مبارزه با کرونا است و تا زمانی که قانون است، شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی ملزم به رعایت آن هستند.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: همه شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی به جز ۴ شرکت تسهیلات کرونایی دریافت کرده اند، این چهار شرکت هم به دلیل مشکلاتی که با بانک ها داشتند، نتوانسته اند چنین تسهیلاتی را دریافت کنند.

 

دهقانی زنگنه یادآور شد: قرار شد تسهیلات کرونایی سال آینده مجدداً به شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی پرداخت شود یا اینکه وام‌‌‌‌های اعطا شده، استمهال شود؛ تاکنون ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به شرکت‌‌‌‌های هواپیمایی تسهیلات کرونایی داده شده است

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار