menusearch
shahrneveshte.ir

هند برای خرید نفت ایران در پساتحریم اعلام آمادگی کرد

جستجو
جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۴:۴
۱۳۹۹/۱۱/۱۷ جمعه
(0)
(0)
هند برای خرید نفت ایران در پساتحریم اعلام آمادگی کرد
هند برای خرید نفت ایران در پساتحریم اعلام آمادگی کردشهرنوشت- هند که پس از چین دومین مشتری بزرگ نفت ایران بود، واردات نفت ایران را از اواسط سال ۲۰۱۹ پس از تشدید تحریم ها از سوی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا متوقف کرد.

ام کی سورانا، رئیس هیات مدیره شرکت هندوستان پترولیوم در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرد: نفت ایران در سبد واردات پالایشگاه‌‌‌‌های هندی بوده و ما خوشحال خواهیم شد که این نفت را زمانی که شرایط فراهم شد، خریداری کنیم.

سورانا گفت: ایران پیش ازاین شرایط مطلوبی برای پرداخت و تخفیف حمل بار عرضه می‌کرد که خرید نفت ایران را نسبت به گرید‌‌‌‌های نفتی دیگر گزینه ممتازی می‌کرد.

 

پس از توقف خرید نفت ایران، پالایشگاه‌‌‌‌های هندی واردات نفتشان را متنوع کردند.

 

سورانا گفت: پس از تحریم ها، گزینه‌‌‌‌های جدید اضافه شدند و نفت آمریکا به هند وارد شد.

 

دارمندرا پرادهان، وزیر نفت هند اواخر سال گذشته اظهار کرده بود هند که سومین واردکننده بزرگ نفت جهان است، مایل است واردات نفتش را متنوع کند و وارداتش شامل واردات نفت ایران و ونزوئلا باشد.

 

سورانا گفت: پالایشگاه ها گزینه‌‌‌‌های موجود در بازار و ارزشی که در درآمد حداکثری آنها دارند را ارزیابی می‌کنند اما اگر نفت ایران در بازار موجود باشد، قطعاً به عنوان گزینه خرید موردبررسی قرار خواهد گرفت.

 

بر اساس گزارش رویترز، در این میان، دارمندرا پرادهان، وزیر نفت هند در اظهارات جداگانه ای هشدار داده است که افزایش قیمت‌‌‌‌های نفت ممکن است به احیای اقتصاد جهانی پس از همه گیری کووید ۱۹ آسیب بزند. قیمت جهانی نفت هفته جاری به بالاترین حد در حدود یک سال اخیر صعود کرد و به موازات آن، قیمت بنزین در هند که سومین مصرف کننده و واردکننده بزرگ نفت جان است، افزایش یافت. این وزیر هندی ماه پیش اوپک پلاس را مقصر قیمت‌‌‌‌های بالای نفت خوانده بود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار