menusearch
shahrneveshte.ir

هشدار مدیر صرافی کراکن نسبت به برخورد با بازار ارز‌‌‌‌های دیجیتالی

جستجو
یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۷:۱۲:۳۳
۱۴۰۰/۱/۲۴ سه شنبه
(0)
(0)
هشدار مدیر صرافی کراکن نسبت به برخورد با بازار ارز‌‌‌‌های دیجیتالی
هشدار مدیر صرافی کراکن نسبت به برخورد با بازار ارز‌‌‌‌های دیجیتالی

 

شهرنوشت- به گزارش سی ان بی سی، مدیرعامل یکی از بزرگ ترین صرافی‌‌‌‌های ارز‌‌‌‌های دیجیتالی دنیا نسبت به آغاز برخورد دولت ها با بیتکوین و برخی از ارز‌‌‌‌های دیجیتالی دیگر هشدار داده و گفته است: شماری از مقامات آمریکایی از جمله ژانت یلن- وزیر خزانه داری- و هم چنین کریستین لاگارد- رییس بانک مرکزی اروپا- نسبت به استفاده از بیتکوین و سایر رمزارزها در فعالیت‌‌‌‌های مجرمانه نظیر پولشویی هشدار داده اند.

 

جسی پاول- مدیرعامل صرافی کراکن- روند صعودی اخیر رمزارزها را ناشی از رسیدن بیتکوین به قله جدید ۶۱ هزار دلاری دانست و افزود: فکر نمی‌کنم دستکم در آینده نزدیک شاهد قانون گذاری شفاف در حوزه ارز‌‌‌‌های دیجیتالی باشیم. طبق قانون جدید ضد پولشویی آمریکا، کسانی که در کیف پول‌‌‌‌های خود بیش از ۳۰۰۰ دلار ارز‌‌‌‌های دیجیتالی نگهداری می‌کنند باید اطلاعات هویتی خود را در اختیار نهاد‌‌‌‌های ناظر قرار دهند.

 

پاول با اشاره به سابقه استفاده از بیتکوین و سایر ارز‌‌‌‌های دیجیتالی در فعالیت‌‌‌‌های غیرقانونی گفت: طبق تجزیه و تحلیل صورت گرفته توسط موسسه چینالایسیس، تنها ۰.۳۴ کل تراکنش‌‌‌‌های ارز‌‌‌‌های دیجیتالی مربوط به اقدامات مجرمانه است و امیدوارم مقامات آمریکایی و مقامات دیگر کشورها به خاطر این نسبت کم تصمیم‌‌‌‌های احساسی نگیرند.

 

مدیرعامل صرافی کراکن، بانک ها را بزرگ ترین بازنده عصر ارز‌‌‌‌های دیجیتالی دانست و افزود: شاید عده ای برای نجات بانک ها بخواهند ارز‌‌‌‌های دیجیتالی را ممنوع کنند اما به نظرم دیگر خیلی دیر شده است. اگر هم معامله ارز دیجیتال در جایی ممنوع شود تنها جذابیتش برای مردم بیشتر می‌شود چرا که به‌ آنها این حس را می‌دهد که دولت ها نمی‌خواهند شاهد پیدا شدن رقیبی برای پول‌‌‌‌های در اختیار خود باشند.

 

هفته‌‌‌‌های اخیر برخی از کشورها رویکرد سختگیرانه ای مقابل ارز‌‌‌‌های دیجیتالی اتخاذ کرده اند. دولت هند لایحه ای را در دست دارد که در صورت اجرایی شدن، هرگونه فعالیت در حوزه ارز‌‌‌‌های دیجیتالی شامل معامله یا نگهداری‌ آنها را ممنوع می‌کند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار