menusearch
shahrneveshte.ir

هر ایرانی ۳ میلیون تومان از کره و ژاپن طلب دارد!

جستجو
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ | ۵:۳۸:۳۲
۱۳۹۹/۱۲/۶ چهارشنبه
(0)
(0)
هر ایرانی ۳ میلیون تومان از کره و ژاپن طلب دارد!
هر ایرانی ۳ میلیون تومان از کره و ژاپن طلب دارد!

 

شهرنوشت- پیگیری‌‌‌‌های بانک مرکزی ایران برای آزادسازی منابع مالی این کشور، همچنان ادامه دارد و همتی در جلسات مختلف با سفرای کره جنوبی و ژاپن از برخورد قضایی و درخواست غرامت از این کشورها به خاطر بلوکه کردن منابع مالی ایران سخن می‌گوید.

رئیس کل بانک مرکزی در آخرین مصاحبه خود با بلومبرگ اینچنین از بدعهدی کره ای ها سخن می‌گوید: به خاطر همکاری بانک‌‌‌‌های کره ای با سیاست فشار حداکثری ایالات متحده علیه ایران، جمهوری اسلامی ایران تاکنون نتوانسته است از منابع خود نزد بانک‌‌‌‌های کره ای استفاده کند. این سیاست بر خلاف قوانین بین الملل و با اصول حقوقی توجیه ناپذیر است؛ بنابراین ما اعتقاد داریم که آن بانک‌‌‌‌های کره ای باید خسارت جمهوری اسلامی ایران در طی این دو سال را جبران کنند. میزان این خسارت یک مسئله فنی است و باید توسط متخصصان بانکی و مالی تعیین شود.


از کره جنوبی شکایت قضایی خواهیم کرد


همتی، رییس کل بانک مرکزی درباره وصول مطالبات ارزی از کره جنوبی اینطور می‌گوید که این موضوع در حال پیگیری است و از کره شکایت قضایی خواهیم کرد!

حالا بازهم بعد از تمام تنش‌‌‌‌های تحریمی ایران، روز گذشته سفیر کره جنوبی و ژاپن با رئیس کل بانک مرکزی ایران دیدار کرده اند، دیداری که در آن برای آزادسازی منابع مالی ایران که می‌تواند در پیشبرد اهداف کلان ایران تاثیر بسزایی داشته باشد صحبت ها و راهکارهایی رد و بدل شده است.

 

کره جنوبی به ایران چیزی حدود 7 میلیارد دلار بدهی دارد که از این رقم بیشترین، حجم مربوط به پولی است که در ازای خرید نفت از ایران پرداخت نشده و در بانک مرکزی این کشور مانده است. گفته می‌شود ژاپن نیز در این میان چیزی حدود 3 میلیارد دلار به ایران بدهی دارد و به دنبال راهکاری برای پرداخت آن است.

رسانه‌‌‌‌های زیادی از گشایش در این موضوع صحبت کردند که صبح امروز رسانه رسمی کره جنوبی، این موضوع را دوباره تکذیب و همه چیز را منوط به تایید آمریکا دانست.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار