menusearch
shahrneveshte.ir

نوسازی ناوگان سواری بین شهری امروز کلید خورد

جستجو
جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ | ۱۹:۴۲:۳۷
۱۳۹۹/۱۱/۶ دوشنبه
(0)
(0)
نوسازی ناوگان سواری بین شهری امروز کلید خورد
نوسازی ناوگان سواری بین شهری امروز کلید خوردشهرنوشت-
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم تحویل تاکسی‌‌‌‌های بین شهری با بیان اینکه ۱۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه در کشور داریم که به همت مسئولان و کمک شرایط اقتصادی تا پایان دولت به ۲۲ هزار کیلومتر خواهد رسید، گفت: امیدواریم با همت مدیران کشور بتوانیم به این میزان از هدف مورد نظر برسیم.


به گفته اسلامی، تمامی شیوه‌‌‌‌های حمل ونقلی از جمله حمل ونقل دریایی، هوایی و ریلی به مرحله توسعه و پیشرفت رسیده و البته در این بخش، از سرمایه گذاری‌‌‌‌های صورت گرفت هم حمایت خواهیم کرد.


او ادامه داد: یکی از منظم ترین و کاملترین خدماتی که به رانندگان ارائه می‌شود توسط اتحادیه، در حوزه تاکسی‌‌‌‌های بین شهری است.

وزیر راه وشهرسازی توضیح داد: امروز ۲۸ هزار خودرو که در حوزه تاکسی‌‌‌‌های بین شهری داریم عمر متوسط ۱۱ ساله دارند که به لحاظ قانونی عمر متوسط ناوگان تاکسی‌‌‌‌های بین شهری ۱۰ سال است.

اسلامی توضیح داد: امیدواریم تا سال ۱۴۰۰ این ناوگان طبق تعهد و صبحت‌‌‌‌های مدیرعامل ایران خودرو نوسازی شوند و امروز هم تعدادی از ناوگان تحویل و تا پایان سال هم ۷۰۰ دستگاه تحویل داده می‌شود و البته مابقی هم تا پایان دولت تحویل داده می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: بخشی از منابع مالی این خودروها توسط سازمان راهداری و حدود ۷۰ درصد منابع مورد نیاز هم از طریق تسهیلات بانکی پرداخت می‌شود، امیدواریم رانندگان نسبت به گرفتن خودروها مشکلی نداشته باشند.

او با بیان اینکه استفاده از ناوگان بین شهری به دلیل شیوع ویروس کرونا بیشتر شده است، گفت: میزان استفاده از تاکسی‌‌‌‌های بین شهری بیشتر شده و همین موضوع باعث شده که ۲۸ میلیون مسافر را جابه جا کنیم به طوری که به طور متوسط هر تاکسی در طول سال یک هزار مسافر را جابه جا می‌کند.

اسلامی اظهار کرد: ۷.۵ میلیون سفر در سال انجام می‌شود که این امر به دلیل بالا بودن کیفیت سفر و رفاه بیشتر مردم بوده است.

او بیان کرد: امیدواریم با همکاری ایران خودرو گام‌‌‌‌های توسعه ای را در حوزه حمل و نقل برداریم و بتوانیم اقدامات لازم در حوزه نوسازی ناوگان را انجام دهیم.

از فرسودگی مینی بوس و ون بین شهری خجالت زده هستم

اسلامی با بیان اینکه بسیاری از سفر‌‌‌‌های کوتاه بین شهری که مردم انجام می‌دهند با استفاده از ون و مینی بوس‌‌‌‌های فرسوده انجام می‌شود که من از این موضوع خجالت زده هستم، گفت: امیدواریم صنعت داخلی را به سمت تولیدات باکیفیت هدایت کنیم و اقدامات لازم در حوزه نوسازی ناوگان مینی بوس و ون را انجام دهیم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: امیدواریم هرچه سریعتر نسل جدید اتوبوس ها را در داخل کشور داشته باشیم و بتوانیم تولیدات با کیفیت بیشتری را داشته باشیم و فشار حداکثری در راستای نوسازی و ورود خودرو‌‌‌‌های با کیفیت است .

اسلامی با تاکید بر اینکه ۵۵ هزار دستگاه ناوگان حمل ونقل بین شهری بالای ۴۰ سال در کشور داریم که در جاده ها اقدام به جابه جایی کالا و بار می‌کنند، افزود: دولت و وزارت راه وشهرسازی فشار حداکثری به آنها وارد می‌کند که بتوانند با بالا بردن کیفیت ساخت خودرو‌‌‌‌های تولید شده شاهد کاهش مصرف سوخت و بهینه سازی آنها باشیم.

او با بیان اینکه در حال حاضر شاهدجابه جایی ۱۰ میلیون تن کالا در کشور هستیم که رشد ۷ درصدی داشته است، افزود: صنعت خودروسازی باید دوره گذار را به سرعت طی کند و بگذارد این صنعت به مرحله مهندسی محصول وارد شود.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: باید ایمنی، قوام و دوام کالا در صنایع خودروسازی در نظر گرفته شود.

او خواستار ورود صنعت خودروسازی به حوزه خلق محصول شد و گفت: باید از مونتاژکاری خودرو و واردات قطعات منفصله و مونتاژ آنها فاصله بگیریم.

اسلامی تأکید کرد: باید خودروسازان ما با تولید محصول با کیفیت ایرانی، باعث افتخار شهروندان شوند تا مردم لذت رانندگی ایمن را با این نوع خودروها بچشند.

براساس این گزارش ۲۸ هزار دستگاه ناوگان سواری کرایه با عمر متوسط ۱۱ سال فعال است که ۱۷ هزار دستگاه آن فرسوده (بالای ۱۰ سال) است. این ۲۸ هزار و ۸۰ دستگاه سواری کرایه سالانه ۲۸ میلیون و ۸۴۶ هزار مسافر در سطح کشور جابه جا می‌کنند و ۵۱ درصد کل سفر‌‌‌‌های عمومی برون شهری را به خود اختصاص داده اند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار