menusearch
shahrneveshte.ir

نرخ ارز متعادل می‌شود

جستجو
یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ | ۶:۲۵:۳۹
۱۳۹۹/۱۰/۲۶ جمعه
(0)
(0)
نرخ ارز متعادل می‌شود
نرخ ارز متعادل می‌شودشهرنوشت- همتی رئیس کل بانک مرکزی در جدیدترین یادداشت خود نوشت: این روزها، درخصوص روند کاهشی نرخ ارز، بر اساس دیدگاه‌‌‌‌های سیاسی، تحلیل‌‌‌‌های مختلف ارائه و قضاوت‌‌‌‌های خاص می‌شود. روند نرخ ارز، بر اساس مبانی بنیادی بازار شکل می‌گیرد.

وی تاکید کرد: لذا، براساس آنچه طی دوسال و نیم گذشته شاهد آن بودیم، فشار ناشی از تحریم ها، خصوصا تشدید انتظارات، درافزایش قیمت ارز مؤثر و تعیین کننده بوده است؛ لذا انتظار می‌رود با فروکش کردن انتظارات، نرخ ارز نیز به سمت تعادل و ارزش اقتصادی آن حرکت بکند.

همتی نوشت: همانگونه که ریاست محترم جمهوری تأکید کردند با دسترسی بهتر بانک مرکزی به منابع مسدودی خود و نیز شرایط پیش رو، امکان مدیریت مؤثرتر در بازار ارز، در راستای اهداف کلان بانک مرکزی، فراهم می‌شود. در این میان، حفظ قدرت رقابت پذیری اقتصاد، به همراه صیانت از ذخایر ارزی، برای بانک مرکزی اهمیت دو چندان دارد.

وی افزود: بانک مرکزی درطول دو سال و نیم گذشته تلاش کرده است با برنامه و تدبیر، تحریم‌‌‌‌های دولت آمریکا را خنثی و در حد توان از سقوط بیش از حد ارزش پول ملی جلوگیری و دشمن را، از رسیدن به هدف فروپاشی اقتصادی، مأیوس وناموفق بسازد.

رئیس کل بانک مرکزی ابراز کرد: بانک مرکزی تمام توان خود را برای ایجاد تعادل در بازار ارز و تقویت ارزش پول ملی بکار میگیرد. انتظارم از فعالین سیاسی این است، رقابت‌‌‌‌های حزبی و جناحی خود را به تلاش‌‌‌‌های بانک مرکزی برای بهبود شرایط اقتصاد و استفاده از فرصت‌‌‌‌های بین المللی برای خنثی سازی و کاهش تحریم و تقویت ارزش پول ملی وصل نکنند و نهایتا، اینجانب هرچه را که بتوانم برای منافع ملی و رفاه مردم عزیز انجام می‌دهم و در این مسیر، براساس خوش آمد افراد و گروه‌‌‌‌های سیاسی تصمیم نمی‌گیرم.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار