menusearch
shahrneveshte.ir

میلیاردر‌‌‌‌های چینی از آمریکایی ها جلو زدند

جستجو
یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ | ۶:۵۵:۷
۱۳۹۹/۱۲/۱۳ چهارشنبه
(0)
(0)
میلیاردر‌‌‌‌های چینی از آمریکایی ها جلو زدند
میلیاردر‌‌‌‌های چینی از آمریکایی ها جلو زدند

 

شهرنوشت- به گزارش راشاتودی، در گزارشی که توسط موسسه هورون منتشر شده آمده است در سال گذشته از هر دو فرد تازه میلیارد شده، یک نفر چینی بوده است. سال قبل در مجموع ۱۰۵۸ چینی یک میلیارد دلار و بالاتر ثروت داشته اند در حالی که این میزان برای اتباع آمریکایی معادل ۶۹۶ نفر بوده است. همچنین از ۶۱۰ نفری که سال قبل برای نخستین بار به جمع میلیاردرها پیوستند، ۳۱۸ نفر اهل چین و ۹۵ نفر اهل آمریکا بوده اند.

 

در بین ۱۰ شهری در جهان که بالاترین شمار میلیاردرها را دارند، ۶ شهر در چین قرار گرفته اند. پکن که خانه ۱۴۵ میلیاردر است بیشترین تعداد میلیاردر را در جهان دارد و نیویورک در رده بعدی و شانگ‌‌‌‌های در رده سوم قرار دارند. شنژن و هنگ کنگ هم به ترتیب در رده‌‌‌‌های چهارم و پنجم قرار گرفته اند.

 

به گفته راپرت هوگه ورف- محقق ارشد این موسسه- رشد میلیاردرها در جهان هیچ گاه تا این حد بالا نبوده است. رشد سریع بازار‌‌‌‌های سهام، افزایش اقبال مردم به کسب و کار‌‌‌‌های اینترنتی و وام‌‌‌‌های ارزان قیمت از جمله دلایل اصلی افزایش شمار میلیاردرها بوده است.

 

سال ۲۰۲۰ بیش از همه چیز تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفت با این حال اکنون میلیاردر‌‌‌‌های جهان در مجموع ۱۴.۷ تریلیون دلار ثروت در اختیار دارند. ۳۲۲۸ نفر از ۶۸ کشور جهان اکنون این میزان ثروت را در اختیار دارند. به لطف کرونا شماری از فعالان عرصه دارویی، املاک، تجارت الکترونیکی و رده فروشی به ثروت هنگفتی دست یافته اند.

 

این میزان از ثروت ایجادشده می‌تواند نقش زیادی در جریان نقدینگی جهانی داشته باشد. الون ماسک با ۱۵۱ میلیارد دلار ثروت بیشترین میزان افزایش ثروت را داشته و اکنون به دومین فرد ثروتمند در جهان تبدیل شده است. در طرف دیگر اما ثروت فعالان عرصه مد و کالا‌‌‌‌های لوکس با کاهش مواجه شده است.  

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار