menusearch
shahrneveshte.ir

مهلت پرداخت بدهی معوق واحد‌های تولیدی تمدید شد

جستجو
دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۱:۲۷
۱۳۹۹/۱۲/۲ شنبه
(0)
(0)
مهلت پرداخت بدهی معوق واحد‌های تولیدی تمدید شد
مهلت پرداخت بدهی معوق واحد‌های تولیدی تمدید شد

 

شهرنوشت- الهام چیت سازان مدیر اداره مطالعات و مقررات بانکی بانک مرکزی اظهار کرد: مصوبه بدهی معوق بانکی و مهلت به واحدهای تولیدی اولین بار اسفند سال گذشته ابلاغ شد، از این رو واحد های تولیدی فرصت داشتند تا پایان شهریور ماه ۹۹ درخواست های خود را برای امهال بدهی معوق به شبکه بانکی اعلام کنند.


او ادامه داد: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا بسیاری از واحد های تولیدی موفق به استفاده از ظرفیت این مصوبه شده بودند و تا پایان شهریور ۱۴۰۰ به مدت یک سال دیگر تمدید شد. براساس این مصوبه واحد های تولیدی ذکر شده می توانند از این شرایط استفاده کنند.


چیت سازان بیان کرد: بانک ها در صورتی که براساس اعتبار سنجی خود به این اعتماد برسند که واحد های تولیدی موفق به پرداخت بدهی خود هستند، ملزم هستند با دریافت ۷.۵ درصد، بدهی های واحد های مذکور را برای مدت ۵ سال فقط یک بار با یک دوره تنفس ۶ ماهه، امهال کنند.


مدیر اداره مطالعات و مقررات بانکی بانک مرکزی بیان کرد: این واحد ها از بابت بدهی های امهالی خود، در سامانه های بانک مرکزی مشمول ممنوعیت و بدهی معوق نمی شوند. براساس تصمیم شورای پول و اعتبار، اشخاصی که دارای بدهی معوق به شبکه بانکی هستند، برخی محدودیت ها و ممنوعیت ها از جمله عدم تسهیلات به واحد های تولیدی شامل آن ها می شود.


او ادامه داد: مردم و صاحبان واحدهای تولیدی می توانند با مراجعه به سامانه رسیدگی به شکایات و سامانه ارتباطات مردمی بانک مرکزی شکایات و نظرات خود را در این سامانه ثبت کنند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر