menusearch
shahrneveshte.ir

مقصر اصلی افزایش قیمت خودرو کیست؟

جستجو
یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۵:۴۸:۲
۱۴۰۰/۱/۲۳ دوشنبه
(0)
(0)
مقصر اصلی افزایش قیمت خودرو کیست؟
مقصر اصلی افزایش قیمت خودرو کیست؟


شهرنوشت- محمدرضا نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی، با اشاره به راهکار‌‌‌‌های کاهش قیمت خودرو، گفت: اکنون نیاز است تا کارخانه‌‌‌‌های خودرو ساز تولید کند تا زیان نبینند، با توجه به اینکه عمده افزایش قیمت بر اساس نهاده‌‌‌‌های تولید تعیین می‌شود که این نهاده ها عبارت است از فولاد، آلومینیوم، پتروشیمی و ... که قیمت آنها در حال حاضر به عرش رسیده است و کسی جلودار آن نیست.

 

او بیان کرد: امسال دستمزد کارگران ۴۰ درصد اضافه شده است و زمانی که اعمال شود حدود ۴۷ درصد می‌شود، از طرفی نرخ ارز هم افزایش یافته و از ۱۱ هزار تومان به ۲۵ هزار تومان رسیده است.حال سوالی که پیش می‌آید این است که چطور می‌شود قیمت نهاده‌‌‌‌های تولید و حقوق گمرکی افزایش قیمت داشته باشند در


این مقام مسئول ادامه داد: ترامپ تمام تلاش خود را کرد که صنعت خودرو کشور را از پا بی اندازد، اما نتوانست. اکنون با توجه به فشار تحریم ها مجبور به افزایش قیمت خودرو هستیم تا بازار آرام شود اما در مقابل حجم نقدینگی افسارگسیخته افزایش پیدا می‌کند.

 

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی تشریح کرد: در اوایل دولت حجم نقدینگی ۴۵ هزار میلیارد تومان بود که اکنون به ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است، یعنی حجم نقدینگی ۸ برابر شده است، اما آیا تولید ۷ برابر شده است؟ مقصر اصلی افزایش قیمت بانک مرکزی است که حجم نقدینگی را افزایش داده است.

 

این مقام مسئول بیان کرد: در حال حاضر روزانه ۲ هزار و ۳۰۰ تومان به حجم نقدینگی اضافه می‌شود. امسال، سال رفع موانع تولید نامگذاری شده و در حال حاضر بزرگترین مانع قیمت گذاری دستوری است و باید این مانع بزرگ از سر راه اقتصاد برداشته شود.

چ

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار