menusearch
shahrneveshte.ir

مصرف روزانه ۲۳ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در کشور

جستجو
پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۰:۴۵:۵۸
۱۳۹۹/۱۱/۱۸ شنبه
(0)
(0)
مصرف روزانه ۲۳ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در کشور
مصرف روزانه ۲۳ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در کشور

 

شهرنوشت- به گزارش وزارت نفت، محمدحسین باقری مدیر طرح سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده‌‌‌‌های نفتی گفت: امسال تا هفته نخست بهمن ماه ۲۰۹ هزار و ۹۶۹ دستگاه خودرو در سامانه تبدیل رایگان خودرو‌‌‌‌های عمومی به گازسوز ثبت نام کرده اند که از این تعداد بیش از ۱۰۰ هزار خودرو (۱۰۰ هزار و ۲۴۰ دستگاه) مشمول طرح شناخته شده اند.

 

وی افزود: تعداد ۶۹ هزار و ۴۶۱ دستگاه خودرو از تعداد یاد شده تاپایان هفته نخست بهمن ماه گازسوز شده اند و ۱۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو نیز برای تبدیل در انتظارند؛ همچنین ۱۴ هزار و ۲۴۰دستگاه خودرو نیز تا این تاریخ در فهرست نوبت گرفتن و انتخاب کارگاه قرار دارند.

 

مدیر طرح سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده‌‌‌‌های نفتی گفت: بیشترین آمار ثبت نام و استقبال مربوط به استان‌‌‌‌های آذربایجان شرقی و غربی، و در شمال استان مازندران بود.

 

باقری افزود: بر اساس مصوبه شورای اقتصاد، در قالب طرح تبدیل رایگان خودرو‌‌‌‌های عمومی به گازسوز، تبدیل یک میلیون و ۴۶۰ هزار خودروی عمومی که در بخش بار و مسافر فعالیت می‌کنند، در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی تأکید کرد: با توجه به زمان محدود این مصوبه از دارندگان خودرو‌‌‌‌های عمومی دعوت می‌شود برای بهره مندی از مزایای این طرح از جمله تبدیل رایگان خودرو، استفاده از سوخت پاک و ارزان سی ان جی و... نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام کنند.

 

تسهیلات گاز سوز برای ۲۰۰ هزار دستگاه خودروی مسافربر شخصی

 

مدیر طرح سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده‌‌‌‌های نفتی ضمن اعلام خبر تبدیل ۲۰۰ هزاردستگاه خودروی مسافربر شخصی در قالب مصوبه یاد شده، افزود: تبدیل خودرو‌‌‌‌های مسافربر شخصی از جمله تاکسی‌‌‌‌های اینترنتی و آژانس‌‌‌‌های ساماندهی شده در مراحل بعدی اجرای این طرح قرار دارند.

 

باقری افزود: فرآیند این طرح و زیرساخت‌‌‌‌های نرم افزاری ثبت نامی آن آماده شده بزودی فراخوان آن اعلام می‌شود.

 

وی تصریح کرد: بر اساس این مصوبه تعداد ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در قالب این طرح تبدیل می‌شوند که البته در این دسته از خودروها، حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد هزینه تبدیل را مالک خودرو پرداخت خواهد کرد.

 

باقری ضمن تأکید بر استقبال از مصرف سی ان جی پس از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین افزود: انتظار می‌رود با اجرای طرح گازسوز شدن خودرو‌‌‌‌های عمومی، سهم سی ان جی در سبد سوخت خودروها در کشور باز هم افزایش یابد.

 

توسعه جایگاه‌‌‌‌های عرضه سی ان جی نیاز به همکاری شهرداری دارد

 

وی درباره وضع توسعه جایگاه‌‌‌‌های عرضه سی ان جی در سطح کشور گفت: حدود دو هزار و ۴۹۳ جایگاه فعال عرضه سی ان جی در کشور وجود دارد که کار سوخت رسانی به مردم را انجام می‌دهند.

 

مدیر طرح سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده‌‌‌‌های نفتی افزود: حدود ۶۸ جایگاه در حال ساخت نیز در کشور وجود دارد که راه اندازی این جایگاه ها نقش مهمی در توزیع مناسب تر سوخت سی ان جی و تسهیل دسترسی مالکان خودرو‌‌‌‌های سی ان جی به این سوخت پاک خواهد داشت.

 

باقری تأکید کرد: تجهیزات سی ان جی با تغییرات شدید قیمتی در دو سال گذشته روبرو شده و کار احداث و راه اندازی جایگاه‌‌‌‌های جدید اندکی تأخیر دارد که امیدواریم با اجرای مصوبه هایی در این بخش، بتوانیم حمایت مناسبی از سرمایه گذاران انجام دهیم.

 

وی ساخت جایگاه‌‌‌‌های عرضه سی ان جی کوچک مقیاس در شهر‌‌‌‌های بزرگ و مراکز استان ها را از دیگر تمهید‌‌‌‌های اندیشیده شده برای توزیع مناسب سی ان جی در کشور عنوان کرد و گفت: راه اندازی این جایگاه ها نیازمند همکاری شهرداری ها برای اختصاص زمین به منظور ساخت این نوع از جایگاه هاست.

 

مدیر طرح سی ان جی شرکت ملی پخش افزود: این جایگاه ها با ظرفیت متوسط و حداقل متراژ ممکن زمین در مراکز میوه و تره بار، پایانه‌‌‌‌های مسافربری و... احداث می‌شوند.

 

باقری تأکید کرد: کار با شهرداری ها آغاز و بازدید‌‌‌‌های لازم انجام و نقاط مناسب انتخاب شده، اما هنوز اختصاص داده نشده و زمین تحویل نشده است.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار