menusearch
shahrneveshte.ir

مصرف بنزین کاهش یافت

جستجو
یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۶:۲:۳۴
۱۴۰۰/۳/۱ شنبه
(0)
(0)
مصرف بنزین کاهش یافت
مصرف بنزین کاهش یافت

 

شهرنوشت- مصرف بنزین در ۱۵ ماه گذشته و از زمان شیوع کرونا در کشور با نوسان همراه بوده است. در ماه‌‌‌‌های ابتدایی شیوع کرونا، نگرانی و ناشناخته بودن نحوه برخورد با این ویروس، باعث شد تا تردد افراد جامعه به حداقل برسد و همین موضوع رکورد کاهش مصرف را در نوروز سال ۹۹ به ثبت رساند.

 

تا آنجا که در روز هایی از فروردین سال گذشته، مصرف بنزین به ۴۰ میلیون لیتر در روز رسید و میانگین مصرف نیز از ۵۰ میلیون لیتر در آن ماه بالاتر نرفت. این در حالی بود که ایرانی ها همواره بالاترین رکورد مصرف بنزین را در سفر‌‌‌‌های نوروزی به ثبت می‌رساندند. اما روال به همین شکل پیش نرفت و با کنترل نسبی کرونا و کاهش محدودیت ها مصرف بنزین نیز افزایش پیدا کرد. با این حال هر زمان که کرونا شدت گرفت، مصرف بنزین نیز پایین آمد.

 

در آخرین نمونه آن نیز اگرچه میانگین مصرف بنزین در فروردین امسال با افزایش سفر‌‌‌‌های نوروزی به ۷۹.۶ میلیون لیتر در روز رسید، اما با موج چهارم کرونا و تعطیلی برخی کسب و کارها، میانگین مصرف در اردیبهشت کاهشی هشت درصدی را تجربه کرد و ایرانی ها به صورت میانگین روزانه ۹۳.۶ میلیون لیتر بنزین سوزاندند.

 

البته میزان مصرف بنزین در اردیبهشت امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، رشدی پنج درصدی را نشان می‌دهد. میانگین مصرف بنزین در اردیبهشت سال ۹۹، روزانه ۷۰ میلون لیتر بوده است.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار