menusearch
shahrneveshte.ir

مصرف آب تهرانی‌ها ۷۰ لیتر بیشتر از سرانه کشوری شد

جستجو
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ | ۱:۱۱:۴۳
۱۴۰۰/۲/۵ یکشنبه
(0)
(0)
مصرف آب تهرانی‌ها ۷۰ لیتر بیشتر از سرانه کشوری شد
مصرف آب تهرانی‌ها ۷۰ لیتر بیشتر از سرانه کشوری شد

 

شهرنوشت- حسین سرایی مدیرمرکز کنترل آب تهران با بیان اینکه سرانه مصرف شهر تهران در تابستان تا ۳۱۰ لیتر بر ثانیه در شبانه روز نیز می‌رسد که این رقم بسیار بزرگی است، افزود: درحال حاضر شهر تهران روزانه ۳۷ هزار لیتر بر ثانیه آب مصرف می‌کند که این رقم در تابستان به بیش از ۴۴ هزار لیتر بر ثانیه خواهد رسید که با توجه به کاهش چشمگیر بارندگی ها بر لزوم مدیریت مصرف در این کلان شهر تاکید می‌شود.

 

وی گفت: مصارف فعلی در شهر تهران نشان می‌دهد که مصرف آب شرب این کلانشهر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد بیشتر است که با توجه به گزارش‌‌‌‌های سازمان هواشناسی و بارش‌‌‌‌های انجام شده، ما شرایط خوبی به لحاظ آبی نخواهیم داشت.

 

مدیرمرکز کنترل آب تهران با اشاره به کاهش ذخایر پشت سدها ادامه داد: اگر ما در تابستان ذخایر موجود را حفظ کنیم در ابتدای پاییز و پیش از شروع سال آبی جدید با محدودیت‌‌‌‌های کمتری مواجه خواهیم شد.

 

سرایی با تاکید بر لزوم صرفه جویی ۱۰ درصدی مصرف آب افزود: استفاده از کاهنده مصرف، استفاده نکردن از آب بجای جارو در زمان نظافت ساختمان و باز نذاشتن آب در زمان استحمام می‌تواند مانع از هدر رفت آب شود.

 

وی گفت: تامین آب شرب تهران ۷۰ درصد از منابع آب سطحی و ۳۰ درصد از منابع آب‌‌‌‌های زیرزمینی تامین می‌شود که با کاهش بارش ها، سهم آب‌‌‌‌های سطحی کاهش و سهم منابع آب زیرزمینی افزایش می‌یابد که این روند به معنای استفاده از ذخایر آب نسل آینده است.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار