menusearch
shahrneveshte.ir

مردم چکی را که در سامانه صیاد ثبت نشده نگیرند

جستجو
یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۷:۱۴:۳۴
۱۴۰۰/۱/۱۴ شنبه
(0)
(0)
مردم چکی را که در سامانه صیاد ثبت نشده نگیرند
مردم چکی را که در سامانه صیاد ثبت نشده نگیرند

 

شهرنوشت- آمنه نادعلی زاده در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: قانون جدید چک مشمول چک‌‌‌‌های بنفش رنگ می‌شود و دارای عبارت «کارسازی این چک منوط به ثبت صدور، دریافت و انتقال آن در سامانه صیاد است» است که از ابتدای فروردین سال جاری توزیع شده اند و فرآیند تبادل آنها با چک‌‌‌‌های قبلی متفاوت است، به گونه ای که صادرکننده باید مشخصات چک چون تاریخ، مبلغ و هویت دریافت کننده و خود را در سامانه صیاد ثبت کند.

وی افزود: گیرنده چک هم باید به سامانه مربوطه مراجعه کند، استعلام بگیرد و اطلاعات درج شده بر چک و در سامانه صیاد را چک کند.

سخنگوی اجرای قانون جدید چک درباره فواید این قانون گفت: قانون جدید چک به اجرای مقررات موجود در قانون مبارزه با پولشویی کمک و از جعل چک جلوگیری می‌کند. با توجه به اینکه چک‌‌‌‌های قبلی به روال گذشته پذیرش و پردازش می‌شوند اما چک‌‌‌‌های جدید در وجه حامل صادر نمی‌شوند و از طریق سامانه صیاد نقل و انتقال داده می‌شوند.

ناد علی زاده ادامه داد: چک‌‌‌‌های قدیمی فعلا کارسازی می‌شوند اما دائمی نیست و بانک مرکزی در زمان مشخصی آنها را از بازار جمع آوری می‌کند. گیرنده چک هرگز چک ثبت نشده در سامانه صیاد را دریافت نکند زیرا، آن چک قابلیت نقد شوندگی ندارد.

گفتنی است که از پنجم فروردین امسال ثبت چک‌‌‌‌های جدید و بنفش رنگ در سامانه صیاد اجباری شده که این چک ها نیز از این زمان در بانک ها توزیع شده است و متقاضیان می‌توانند آنها را دریافت کنند.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار