menusearch
shahrneveshte.ir

مردم چقدر در بانک ها ذخیره کردند؟

جستجو
جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۳:۰:۱۰
۱۳۹۹/۱۲/۲۴ یکشنبه
(0)
(0)
مردم چقدر در بانک ها ذخیره کردند؟
مردم چقدر در بانک ها ذخیره کردند؟

 

شهرنوشت- براساس گزارش بانک مرکزی از وضعیت کل مانده سپرده ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در پایان آذر ماه سال جاری، مانده کل سپرده ها به رقم ۳۵۲۰ هزار و ۵۹۰ میلیارد تومان رسیده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال گذشته معادل ۴۲.۴ و ۲۹.۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

 
همچنین، بالاترین مبلغ سپرده ها مربوط به استان تهران با مانده ۱۸۹۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان و کم ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۸۷۳۰ میلیارد تومان است.


علاوه براین، مانده کل تسهیلات در این زمان ۲۵۰۷۰ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال گذشته معادل ۴۷.۷ و ۳۲.۸ درصد افزایش داشته است.


طبق این گزارش، بیش ترین مبلغ تسهیلات نیز مربوط به استان تهران با مانده ۱۶۴۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و کم ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۸۷۱۰ میلیارد تومان است.


نسبت تسهیلات به سپرده ها بعد از کسر سپرده قانونی ۸۱.۲ درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال قبل، به ترتیب ۲.۷ و ۱.۸ واحد درصد افزایش را نشان می‌دهد که نسبت مذکور در استان تهران ۹۵.۴ درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۲.۳ درصد است.


در این گزارش، یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت ها و مؤسسات تولیدی سایر استان ها در استان تهران بیان شده و عمده فعالیت‌‌‌‌های بانکی آنها از طریق شعب بانک ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می‌شود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار