menusearch
shahrneveshte.ir

مردم به قیمت‌‌‌‌‌های خودرو در فضای مجازی اعتنا نکنند

جستجو
سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ | ۲:۱۰:۳۶
۱۴۰۰/۱/۲۵ چهارشنبه
(0)
(0)
مردم به قیمت‌‌‌‌‌های خودرو در فضای مجازی اعتنا نکنند
مردم به قیمت‌‌‌‌‌های خودرو در فضای مجازی اعتنا نکنند

 

شهرنوشت- از روز شنبه هفته جاری (۲۱ فروردین ماه) و با اعلام تعطیلی برخی صنوف از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، نمایشگاه داران خودرو که سال ۹۹ را با رکود به پایان برده و در انتظار سال جدید بودند، پس از تعطیلات نوروزی بالاجبار به تعطیلی دیگری وارد شدند تا رکود در این بازار باز هم ادامه داشته باشد.

 

با وجود این تعطیلی ها، اما فضای مجازی بار دیگر جولانگاه دلالان و واسطه ها شده و قیمت‌‌‌‌های بالایی برای خودروها طلب می‌کنند. به طوری که دو محصول پراید ۱۱۱ حدود ۱۲۶ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نزدیک به ۱۹۷ میلیون تومان قیمت گذاری می‌شوند.

 

قیمت هایی که به هیچ عنوان مورد قبول کارشناسان نیست و «نعمت الله کاشانی نسب» نایب رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران در این زمینه می‌گوید: فضای مجازی به هیچ عنوان مورد تایید ما نیست و فقط عده ای دلال و واسطه در آن به قیمت سازی می‌پردازند.

 

وی به ایرنا گفت: بازار خودرو تعطیل و راکد است و هیچ خرید و فروشی جریان ندارد، بنابراین مردم به این قیمت ها اعتنایی نکنند.

 

برپایه این گزارش، در بازار خودرو‌‌‌‌های خارجی نیز وضع به همین منوال است و با توجه به تعطیلی ها، اتفاق خاصی در این بازار و خرید و فروش ها شاهد نیستیم.

 

به اعتقاد کارشناسان، در این بازار نیز همه چیز به نوسانات ارز وابسته است که در روز‌‌‌‌های گذشته در کانال ۲۴ هزار تومانی تغییر خاصی نداشته است.

 

با این حال کارشناسان می‌گویند: عده ای هنوز در توهمات خود به سر می‌برند و به دلخواه خود قیمت‌‌‌‌های بالایی در سایت ها و کانال‌‌‌‌های فضای مجازی اعلام می‌کنند، اما حقیقت این است که خرید و فروش در حد صفر است.

 

به گفته کارشناسان، هرچند توافقات برجامی می‌تواند تکانی در این بازار ایجاد کند، اما به نظر می‌رسد بازار در حال حاضر توجه زیادی به این مساله ندارد بلکه آثار آن را در جای دیگر به ویژه تغییر نرخ ارز جست وجو می‌کند.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار