menusearch
shahrneveshte.ir

مرحله دوم سود سهام عدالت تا پیش از عید قربان واریز می‌شود

جستجو
جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۲:۵۸:۲۹
۱۴۰۰/۳/۱۲ چهارشنبه
(0)
(0)
مرحله دوم سود سهام عدالت تا پیش از عید قربان واریز می‌شود
مرحله دوم سود سهام عدالت تا پیش از عید قربان واریز می‌شود

 

تنخواه- فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه آیین رونمایی از محیط آزمون تنظیم‌گری (سندباکس) بازار سرمایه در جمع خبرنگاران درباره وعده‌‌‌‌‌های کاندیدا‌‌‌‌های سیزدهمین دوره ریاست جمهوری افزایش یارانه‌ها و سقف تسهیلات اظهار داشت: برنامه وزارت اقتصاد ارزیابی وعده‌‌‌‌‌های کاندیدا‌‌‌‌های ریاست جمهوری نیست، بلکه مردم باید خود اقدام به ارزیابی شعارها و برنامه‌‌‌‌‌های کاندیدا‌‌‌‌های انتخاباتی کنند، در صورتی که فرد کاندیدا دروغی را به عملکرد وزارت اقتصاد و دولت نسبت بدهد آن را بی پاسخ نخواهیم گذاشت.

 

وی با تاکید بر اینکه مردم شعارها و وعده‌‌‌‌‌های کاندیداها را ارزیابی می‌کنند، گفت: وعده‌‌‌‌‌های کاندیدا‌‌‌‌های انتخابات ریاست جمهوری باید به گونه‌ای باشد که به فضای سرمایه گذاری به ویژه بورس دامن نزند و فضای حاکم در این بازار را متشنج نکنند.

 

زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت

 

وی به زمان پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت برای سال ۹۸ اشاره کرد و اظهار داشت: نخستین مرحله از واریز سود سهام عدالت اواخر سال گذشته پرداخت شد، براساس برنامه ریزی‌‌‌‌های صورت گرفته مرحله دوم سود تا قبل از عید قربان پرداخت خواهد شد.

 

دژپسند به علت تاخیر پرداخت ۵۰ درصد دوم سود سهام عدالت تاکید کرد و گفت: به دنبال این نیستیم که فشاری را به شرکت‌‌‌‌‌های سرمایه‌پذیر وارد کنیم، بلکه به دنبال این هستیم تا زودتر این سود به حساب سهامداران پرداخت شود بنابراین براساس برنامه ریزی‌‌‌‌های صورت گرفته مرحله دوم سود سهام عدالت تا قبل از عید قربان پرداخت خواهد شد.

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ۴۰ درصد باقیمانده سهام عدالت چه زمانی آزادسازی خواهد شد، گفت: این موضوع وابسته به شرایط بازار است، اگر شرایط بازار مناسب شود اقدامات لازم برای آزادسازی ۴۰ درصد دوم سهام عدالت انجام می‌شود.

 

جایگاه درآمد‌‌‌‌های مالیاتی در بودجه دولت

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی به جایگاه درآمد‌‌‌‌های مالیاتی در بودجه دولت اشاره کرد و افزود: صحبت‌‌‌‌های مطرح شده در این باره از دقت کافی برخوردار نیستند، باید در صحبت ها مشخص شود که منظور از بودجه کل کشور، بودجه عمومی است یا منابع دولت.

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: کل درآمد‌‌‌‌های دولت در سال گذشته رقمی معادل ۵۷۱ هزار میلیارد تومان بود که مالیات در آن سهم ۱۹۲ هزار میلیارد تومانی داشت.

وی گفت: اگر مالیات در سال گذشته ۱۹۱ هزار میلیارد تومان بوده نباید انتظار داشته باشیم که در بودجه امسال با توجه به رشدی که داشته به ۴۰۴ هزار میلیارد تومان برسد یعنی ۳۳ درصد افزایش داشته باشد و درآمد‌‌‌‌های مالیاتی ۱۰۹ درصد بالا برود.

 

دژپسند اظهار داشت: افرادی که ادعای آشنایی با اقتصاد ایران را دارند بگویند آیا در عرض یکسال می‌توان مالیات را ۱۰۹درصد افزایش داد؟ آن هم در شرایطی که همه کسب و کارها با تبعات ناشی از کرونا مواجه بودند و تعدادی از بنگاه‌‌‌‌‌های کوچک و متوسط درخواست معافیت از مالیات را داده اند.

 

وزیر امور اقتصاد و دارایی با بیان اینکه درآمد‌‌‌‌های مالیاتی در سال ۹۷ بیش از ۱۰۷ هزار میلیارد تومان بود که ۲۳ درصد آن در اسفندماه محقق شد، ادامه داد: درآمد مالیاتی در سال ۹۸ به ۱۴۱ هزار میلیارد تومان رسید و این عدد در سال گذشته بیش از ۱۹۲ هزار میلیارد تومان بود که این آمار نشان دهنده جهش درآمد‌‌‌‌های مالیاتی است.

 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار