menusearch
shahrneveshte.ir

دستمزد در کشور‌‌‌‌های اروپایی چقدر است؟

جستجو
پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۰:۵۱:۳۶
۱۳۹۹/۱۱/۱۹ یکشنبه
(0)
(0)
دستمزد در کشور‌‌‌‌های اروپایی چقدر است؟
دستمزد در کشور‌‌‌‌های اروپایی چقدر است؟

 

شهرنوشت- به گزارش یورو استات، ۲۱ کشور از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا دارای حداقل سطح دستمزد در قانون کار خود هستند و تنها کشور‌‌‌‌های دانمارک، ایتالیا، قبرس، اتریش، فنلاند و سوئد در خصوص سطح دستمزد، یک سطح حداقلی را در نظر نگرفته اند. متوسط حداقل دستمزد در کشور‌‌‌‌های شرق اتحادیه اروپا معادل ۷۰۰ یورو و در کشور‌‌‌‌های شمال غرب معادل ۱۵۰۰ یورو در ماه برآورد شده است.

 

کمترین سطح دستمزد

 

تا ماه ژانویه۲۰۲۰، کمترین سطح دستمزد در بین اعضای اتحادیه اروپا متعلق به بلغارستان با ۳۳۲ یورو بوده است. همچنین در ۹ کشور که همگی آنها در شرق و مرکز اتحادیه اروپا هستند، حداقل سطح دستمزد کمتر از ۶۰۰ یورو است که عبارتند از لتونی با ۵۰۰ یورو، رومانی با ۴۵۸ یورو، مجارستان با ۴۴۲ یورو، کرواسی با ۵۶۳ یورو، جمهوری چک با ۵۷۹ یورو، اسلواکی با ۶۲۳ یورو، لهستان با ۶۱۴ یورو، استونی با ۵۸۴ یورو و لیتوانی با ۶۴۲ یورو.

 

دستمزد در سطح میانگین

 

در پنج کشور از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا، حداقل دستمزد ماهانه حدود ۷۰۰ تا ۱۱۰۰ یورو در ماه بوده است. حداقل سطح دستمزد در یونان برابر با ۷۵۸ یورو، پرتغال ۷۷۶ یورو، مالت ۷۸۵ یورو، اسلوونی ۱۰۲۴ یورو و اسپانیا ۱۱۰۸ یورو بوده است.

 

بیشترین سطح دستمزدها

 

در شش کشور عضو اتحادیه اروپا، حداقل سطح دستمزد بالای ۱۵۰۰ یورو در ماه بوده است که عبارتند از فرانسه با ۱۵۵۵ یورممنوعیت پرواز‌‌‌‌های انگلیس از سر گرفته می‌شود؟
ممنوعیت پرواز‌‌‌‌های انگلیس از سر گرفته می‌شود؟


با توجه به مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تعیین ضوابط بهداشتی و مراقبتی برای مسافران ورودی از کشور‌‌‌‌های پرخطر، باید دید آیا پرواز‌‌‌‌های مسافری از و به مقاصدی مانند انگلستان دوباره از سر گرفته خواهد شد؟

 

به گزارش ایسنا، اوایل دی ماه بود که خبرهایی در فضای مجازی و رسانه ها منتشر شد مبنی بر اینکه نخستین مورد از ابتلای کرونا ویروس نوع انگلیسی در برخی کشورها مشاهده شده است و به همین سبب حرکت قطارها و هواپیما‌‌‌‌های از کشورهایی مانند بلژیک و هلند به انگلستان لغو شده است.

 

در همین راستا و پس از پیگیری‌‌‌‌های خبرنگار ایسنا درباره شرایط جدید پرواز‌‌‌‌های مسافری ایران به مقاصد مختلف انگلیس، شهرام آدم نژاد - معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی - در این باره گفت: با توجه به شرایط پیش آمده جدید در ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در انگلستان، به تشخیص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با هدف جلوگیری از انتقال بیماری و تلاش برای حفظ سلامت مردم پرواز‌‌‌‌های بین تهران و مقاصد کشور انگلستان به مدت دو هفته تعلیق می‌شود.

 

البته این ممنوعیت تا امروز ادامه پیدا کرده و به صورت مستمر تمدید شده است و تا پایان بهمن ماه تمدید شده است اما پنجشنبه هفته جاری قرار است پروازی فوق العاده توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر البته با رعایت پروتکل‌‌‌‌های بهداشتی و قرنطینه، مسافران ایرانی را از انگلستان به کشور بازگرداند.

 

و از سوی دیگر در جلسه ۵۵ ستاد ملی مدیریت کرونا تعیین ضوابط بهداشتی و مراقبتی برای مسافران ورودی از کشور‌‌‌‌های پرخطر به تصویب رسیده است.

 

در این مصوبه آمده است " با توجه به اینکه تعدادی از ایرانیان مقیم انگلستان درخواست بازگشت به کشور را داشته و با مراجعه به دفاتر نمایندگی به صورت مستمر خواستار تعیین تکلیف هستند، با عنایت به جهش ویروس در آن کشور و کشور‌‌‌‌های پرخطر و نگرانی‌‌‌‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این زمینه مقرر شد ضوابط و شرایط بازگشت این افراد از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تهیه و از طریق قرارگاه عملیاتی ابلاغ و با هماهنگی وزارتخانه‌‌‌‌های امور خارجه و راه و شهرسازی شرایط بازگشت آنها مهیا شود. "

 

بنابراین آیا تغییر و تحولاتی در ممنوعیت‌‌‌‌های پروازی به مقاصد پرخطری مانند انگلستان و ژاپن ایجاد خواهد شد یا آنکه همچنان این ممنوعیت تمدید خواهد شد و ادامه می‌یابد اما پرواز‌‌‌‌های فوق العاده بیشتری در این مسیر‌‌‌‌های پروازی حرکت خواهند کرد.

 

البته با توجه به شکننده بودن شیوع ویروس کرونا در کشور و شناسایی شدن چندین مورد کرونای انگلیسی باید دید دقت لازم برای انجام پرواز‌‌‌‌های مسافری در مقاصد پرخطری مانند انگلستان صورت می‌گیرد و هشدار‌‌‌‌های وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جدی گرفته می‌شود؟

 

و، آلمان با ۱۶۱۴ یورو، بلژیک با ۱۶۲۶ یورو، هلند با ۱۶۸۵ یورو، ایرلند با ۱۷۲۴ یورو و لوکزامبورگ با ۲۲۰۲ یورو.

 

حداقل دستمزدها در آمریکا در ماه ژانویه ۲۰۲۰ معادل ۱۰۲۴ یورو بوده است. در اتحادیه اروپا حداقل سطح دستمزد در لوکزامبورگ هفت برابر دستمزد در بلغارستان بوده است، با این حال با توجه به هزینه‌‌‌‌های بالای زندگی در اروپای غربی، اختلاف چندانی در قدرت پس انداز ساکنان این دو کشور با یکدیگر وجود ندارد.

 

اتحادیه اروپا شامل ۲۷ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی، فنلاند، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار