menusearch
shahrneveshte.ir

مبادله رمز ارز‌ها در کشور ممنوع شد

جستجو
پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۰:۴۶:۲۲
۱۳۹۹/۱۲/۱۲ سه شنبه
(0)
(0)
مبادله رمز ارز‌ها در کشور ممنوع شد
مبادله رمز ارز‌ها در کشور ممنوع شد

 

شهرنوشت- مانی یکتا، معاون اداره نظام‌‌‌‌های پرداخت بانک مرکزی اظهار کرد: مردم بدانند خطر‌‌‌‌های این رمز ارزها بسیار زیاد است و پرونده‌‌‌‌های بسیاری در زمینه کلاهبرداری، سرقت از کیف پول و مسدود شدن کیف پول رمز ارزها تشکیل شده است. البته میزان مبادلات رمز ارزها قابل مقایسه با بازار‌‌‌‌های دیگر مانند سهام و طلا نیست.

 

وی ادامه داد: هیچ پشتوانه دولتی و حاکمیتی در دنیا برای رمز ارزها وجود ندارد و به این علت مبادلات جهانی آن از سال ۲۰۱۶ افزایش نداشته است. در سال ۲۰۱۶ میزان مبادلات روزانه رمز ارزها ۱۳۰ میلیارد دلار بوده که همچنان این رقم حفظ شده و به دلیل غیر مجاز بودن این حوزه برآورد دقیقی از مبادلات آن در کشور وجود ندارد.

 

معاون اداره نظام‌‌‌‌های پرداخت بانک مرکزی بیان کرد: ۶ هزار رمز ارز در دنیا وجود دارد که ۶۰ درصد سهم این بازار در اختیار بیت کوین است.به علت پشتوانه نداشتن رمز ارزها نوسانات قابل ملاحظه ای در حد ۱۵ تا ۲۰ درصد در روز برای آن وجود دارد. به عنوان نمونه در سال ۲۰۱۶ بیت کوین ۲۰ هزار دلار افزایش قیمت داشت، اما در چند ساعت ب‌‌‌‌های آن کاهش بسیار زیادی داشت.


مانی یکتا تصریح کرد: شبکه تراکنش‌‌‌‌های بیت کوین کامل شفاف است، اما برعکس بازار‌‌‌‌های سرمایه ای در فضای مبادلات رمز ارزها نهاد ناظری وجود ندارد و عرضه گسترده و ناگهانی آن موجب افزایش یا کاهش شدید قیمت رمز ارزها می‌شود.

 

معاون اداره نظام‌‌‌‌های پرداخت بانک مرکزی با بیان اینکه آینده رمز ارزها قابل تحلیل نیست ،گفت: حدود سه و نیم درصد از کل قدرت پردازش شبکه بیت کوین جهانی در کشور ماست و چون ملاحظات گسترده ای دارد و میزان تولید رمز ارزها بر اساس قدرت شبکه مشخص می‌شود میزان استخراج آن پرنوسان و متغیر است.

 

مانی یکتا در پایان گفت: دستورالعمل استخراج کنندگان رسمی رمز ارزها و صرافی‌‌‌‌های مجاز این هفته در بانک مرکزی نهایی شد و نام صرافی‌‌‌‌های مجاز در اختیار استخراج کنندگان رسمی رمز ارزها قرار می‌گیرد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار