menusearch
shahrneveshte.ir

ماجرای وجود آب و هوا در بنزین چیست؟

جستجو
چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ | ۲۳:۱۷:۱
۱۴۰۰/۳/۱۲ چهارشنبه
(0)
(0)
ماجرای وجود آب و هوا در بنزین چیست؟
ماجرای وجود آب و هوا در بنزین چیست؟

 

شهرنوشت- صدای نارضایتی مردم درمورد تخلفاتی که در جایگاه‌‌‌‌‌های سوخت صورت می‌گیرد، همواره به گوش می‌رسد. برخی از وجود آب و هوا در بنزین گله می‌کنند و برخی دیگر ادعا دارند کارگران جایگاه‌ها تخلف کرده و زمانی که مشتری سوخت‌گیری را برعهده آن‌ها می‌گذارد، برای مثال ۳۰ لیتر بنزین می‌زنند اما پول ۳۵ لیتر بنزین را از مشتری می‌گیرند. حتی بیژن زنگنه- وزیر نفت کشور اوایل سال ۱۳۹۵ موضوع کم فروشی جایگاه‌داران را مطرح کرد و گفت که از جمله موارد تخلف درجایگاهها عدم پرداخت بدهی به شرکت نفت، قاطی کردن گازوئیل با بنزین و کم‌فروشی است.

 

اکنون نیز در پی مطرح شدن مسائلی مبنی بر توزیع بنزین با ترکیب آب در جایگاه‌‌‌‌های عرضه سوخت، فاطمه کاهی سخنگوی - شرکت ملی پخش فراورده‌‌‌‌های نفتی توضیحاتی را به ایسنا ارائه کرد و گفت: بنزین توزیعی در جایگاه ها دارای همان کیفیتی است که از پالایشگاه ها و انبار‌‌‌‌های شرکت ملی پخش دریافت می‌شود و به هیچ عنوان بنزین توزیعی در جایگاه ها با آب مخلوط نمی‌شود.

 

وی درباره مسائل مطرح شده مبنی بر ترکیب بنزین با آب، تصریح کرد: باید توجه کرد که چگالی بنزین و آب یکسان نیست و آب که چگالی بیشتری دارد و سنگین تر است، در مخازن ته نشین می‌شود و طبق برنامه‌‌‌‌های دوره ای آب ته مخازن ته کشی می‌شود و امکان امتزاج آب با فراورده‌‌‌‌های نفتی وجود ندارد، اگر چه ممکن است این باور غلط در بین عموم وجود داشته باشد که آب و بنزین مخلوط می‌شوند اما از نظر علمی چنین چیزی با توجه به زمان ماندگاری بنزین در مخازن و پمپ کردن بنزین از سطح بالایی فرآورده، شدنی نیست.

 

وی با بیان اینکه نوع پمپ استفاده شده در مخازن بنزین جایگاهها بر اساس استاندارد باید حتما پمپ مخصوص سیال مایع باشد عملا این فرضیه نیز نادرست است.

وی گفت: بازدید از جایگاهها مطابق برنامه‌‌‌‌های روتین هر هفته توسط همکاران من در شرکت ملی پخش صورت می‌گیرد و ایشان در محل اقدام به نمونه گیری از مخزن کرده و در صورتی که نسبت به کیفیت فراورده مشکوک باشند فراورده از مخزن تخلیه و به انبار انتقال می‌یابد و جایگاه بطور موقت تعطیل می‌شود و اگر مشخص شود که فراورده به صورت عمد دارای ناخالصی بوده است، جریمه‌‌‌‌های لازم مطابق با دستورالعمل‌‌‌‌‌های موجود وابلاغی برای مالک جایگاه در نظر گرفته می‌شود.

 

به گفته وی بنزین مخازن روزانه با خمیر آب یاب مورد آزمایش قرار می‌گیرد و در صورت وجود آب در مخازن، مخزن از سرویس خارج شده و آب آن ته کشی می‌شود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار