menusearch
shahrneveshte.ir

لزوم ثبت کد شهاب سهامداران در سامانه‌‌‌‌‌های بانکی

جستجو
چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ | ۲۳:۵۲:۲۵
۱۴۰۰/۲/۱۵ چهارشنبه
(0)
(0)
لزوم ثبت کد شهاب سهامداران در سامانه‌‌‌‌‌های بانکی
لزوم ثبت کد شهاب سهامداران در سامانه‌‌‌‌‌های بانکی

 

شهرنوشت- به گزارش روابط عمومی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، با وجود ابلاغ بانک مرکزی به کلیه بانک ها بابت ثبت الزامی کد شهاب در کلیه تراکنش‌‌‌‌های بانکی «پایا و ساتنا»، عدم درج کد مذکور در برخی از بانک ها، پرداخت‌‌‌‌های این شرکت را برای توزیع سود و اصل سررسید اوراق با اختلال روبرو کرده و به همین منظور کلیه سهامداران و ناشرین باید کد شهاب خود را در حساب‌‌‌‌های بانکی ثبت کنند.

 

گفتنی است چندی پیش بانک مرکزی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: همه تراکنش‌‌‌‌های بانکی فاقد «کد شهاب» در سامانه‌‌‌‌های «پایا وساتنا» برگشت می‌خورند؛ بنابراین افراد حقیقی یا حقوقی که کدملی یا شناسه ملی خود را به بانک اظهار نکرده باشند نمی‌توانند از این خدمات بهره مند شوند.

 

در ادامه این اطلاعیه آمده است که این بانک طی چند سال اخیر در تلاش بوده است هویت صاحبان تراکنش‌‌‌‌های بانکی با قاطعیت هرچه بیشتر شفاف شود و در همین راستا نیز نسبت به راه اندازی «سامانه نهاب» با همکاری سازمان هایی از جمله «ثبت احوال کشور»، «ثبت شرکت ها»، «وزارت کشور» و سایر نهاد‌‌‌‌های ذی ربط اقدام کرده است.

 

بر این اساس و به منظور عمل به تکلیف قانونی، تمام تراکنش‌‌‌‌های فاقد «کد شهاب» در «ساتنا» برگشت می‌خورند.

 

«کد شهاب» همان کدملی برای اشخاص «حقیقی» و «شناسه ملی» برای اشخاص حقوقی است.

 

در صورتی که افراد حقیقی یا حقوقی که کدملی یا شناسه ملی خود را به بانک اظهار نکرده باشند، نمی‌توانند از خدمات بانکی بهره مندشوند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار