menusearch
shahrneveshte.ir

لایحه قانون آب به‌زودی تقدیم مجلس می‌شود

جستجو
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ | ۵:۳:۷
۱۴۰۰/۲/۲۵ شنبه
(0)
(0)
لایحه قانون آب به‌زودی تقدیم مجلس می‌شود
لایحه قانون آب به‌زودی تقدیم مجلس می‌شود

 

شهرنوشت- قاسم تقی زاده خامسی معاون وزیر نیرو با روسای ۹ حوضه آبریز کشور، در خصوص سازگاری با کم آبی اظهار کرد: این کار بسیار سختی بود؛ چرا که شاید نخستین کار میان بخشی بین دستگاه ها بود که صورت می‌گرفت. ممکن است در نوشتن قانون و یا لایحه در دولت و مجلس این کارها صورت می‌گرفت ولی هیچ وقت دستگاهی چنین کار بزرگ مشترک میان بخشی را انجام نداده بود و سختی کار در هدایت این موضوع خیلی زیاد بود.

 

وی درباره تفویض اختیارات به استان ها هم گفت: این کار تقریبا تمام شده و دو مورد هم مانده که نیاز به اجازه دولت دارد که انجام داده می‌شود و اختیارات به استان ها واگذار شده است.

 

تقی زاده خامسی درباره تغییر ساختار‌‌‌‌های حوزه آب و آبفا خاطرنشان کرد: لازم بود در ابتدا قدمی برداشته می‌شد و آن یکپارچه سازی شرکت‌‌‌‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی بود. چون این کار چند بار در دولت‌‌‌‌های قبلی اقدام شده، اما به نتیجه نرسیده بود.

 

وی با اشاره به اقدام‌‌‌‌های صورت گرفته در این چارچوب اعم از نشست هایی با وزرای سابق نیرو و استادان دانشگاه ها خاطرنشان کرد: این اقدام ها منتج به ساختار جدیدی شد که در آن رکن اصلی گروه‌‌‌‌های آبی است.

 

تقی زاده خامسی گفت: با تصویب ساختار در سازمان استخدامی، در نخستین اقدام برای انتخاب روسای حوضه آبریز طی فراخوانی ۹۶ نفر برای ۹ پست شرکت کردند که از این تعداد، بیش از ۳۰ نفر وارد مرحله مصاحبه و در نهایت ۹ نفر انتخاب شدند.

 

طبق اعلام وزارت نیرو، وی همچنین گفت: حدود ۸۰ مدیر در این مدت انتخاب و مستقر شده اند و کار خود را شروع کرده اند که سوابق و شرایط لازم را دارند. کارها هم به خوبی پیش می‌رود اشکالاتی هم هست که این ها هم رفع خواهد شد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار