menusearch
shahrneveshte.ir

قیمت کارخانه ای خودرو کاهش می‌یابد؟

جستجو
شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۱۶:۷
۱۳۹۹/۱۱/۷ سه شنبه
(0)
(0)
قیمت کارخانه ای خودرو کاهش می‌یابد؟
قیمت کارخانه ای خودرو کاهش می‌یابد؟شهرنوشت- حسن کریمی سنجری کارشناس صنعت خودرو، در خصوص کاهش قیمت خودرو در کارخانه، گفت: کاهش قیمت خودرو بستگی به سیگنال‌‌‌‌های سیاسی دارد، هر چقدر این سیگنال پررنگ باشد، انتظارات متفاوت تر خواهد شد.

او بیان کرد:خوش بینانه ترین حالت این است که تحریم ها لغو شود و به سمت درآمد‌‌‌‌های ارزی برویم و همین عامل باعث ایجاد تحولاتی بزرگ در صنعت خودرو خواهد شد. قیمت کارخانه ای خودرو تابع نهاده‌‌‌‌های تولید است، اگر قیمت تمام شده نهاده‌‌‌‌های تولید کاهش یابد، در نهایت روی قیمت نهایی خودرو تاثیر خواهد گذاشت.

بیشتر بخوانید

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: طبیعتا با کاهش قیمت نهاده‌‌‌‌های تولید، قیمت نهایی خودرو نیز کاهش می‌یابد و کاهش قیمت نهاده‌‌‌‌های تولید بستگی به نرخ ارز دارد.

کریمی با بیان اینکه زمانی که حباب قیمت خودرو بترکد، قیمت آن به کف می‌رسد، گفت: قیمت خودرو با شاخص اقتصادی سنجیده می‌شود، وقتی قیمت خودرو در حاشیه بازار به قیمت کارخانه برسد، تقاضا در بازار آزاد کم می‌شود و در نهایت زمانی که قیمت کارخانه کم شود، به دوران قبل یعنی زمانی که خودروسازان برای فروش خودرو وام می‌دادند یا به صورت لیزینگی اقدام به فروش می‌کردند و ... بر می‌گردیم.

این کارشناس صنعت خودرو پیش بینی قیمت خودرو را وابسته به سیگنال‌‌‌‌های سیاسی دانست و گفت: اگر بخواهیم خوشبینانه بگوییم، قیمت خودرو به قیمت کارخانه نزدیک خواهد شد اما این کار نیاز است تا حباب قیمتی که به وجود آمده بترکد، اکنون در مرحله حباب قیمتی هستیم و نمی‌توان به صراحت بگوییم که قیمت ها در چند روز آینده کاهش می‌یابد.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر