menusearch
shahrneveshte.ir

قیمت تمام شده مسکن ملی حدود ۲۵۰ میلیون تومان است

جستجو
چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ | ۲۳:۲۲:۴۰
۱۴۰۰/۳/۴ سه شنبه
(0)
(0)
قیمت تمام شده مسکن ملی حدود ۲۵۰ میلیون تومان است
قیمت تمام شده مسکن ملی حدود ۲۵۰ میلیون تومان است

 

شهرنوشت- یاسر لک معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، با بیان اینکه قرارداد‌‌‌‌های ما در سال گذشته با سازندگان در طرح مسکن ملی، متری ۲ میلیون و ۷۱۹ هزار تومان برای همه شهر ها امضا شده است، گفت: البته به دلیل برخی اختلاف نظرها، امضا و ابلاغ قرارداد ها زمان بر شد؛ اما در ابتدای امسال به دستور وزیر راه و شهرسازی، امضای قرارداد ها، نهایی و به سازندگان ابلاغ شد.


او با بیان اینکه رقم قرارداد ها برای امسال هم تغییر نکرده و همان ۲ میلیون و ۷۱۹ هزار تومان به ازای ساخت هر متر مربع واحد مسکونی است، گفت: البته امسال دو قلم شامل آسانسور و پکیج از داخل ارقام اعلام شده در قرارداد ها حذف شد تا در آینده در زمان اجرا به قیمت روز و به صورت ارائه فاکتور از سوی سازنده ها، محاسبه شود.


معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: ممکن است در زمان تحویل واحدها، برخی تعدیل ها به قرارداد افزوده شده و به متری ۳.۵ تا ۳.۷ میلیون تومان هم برسد.


لک درباره هزینه تمام شده هر واحد مسکن ملی در استان تهران گفت: رقم فروش واحد ها هنوز مشخص نیست، اما به طور قطع بالاتر از ۲۵۰ میلیون تومان است، یعنی دقیقا همان رقمی که پیش از این بسیاری از مدیران اعلام کرده بودند. از سوی دیگر در بسیاری از قرارداد ها هم اعلام شده که مبلغ تحویل واحد مسکن ملی به متقاضیان، هزینه تمام شده ساخت خواهد بود.


او با تاکید بر اینکه رقم تمام شده ساخت در حال حاضر مشخص نیست، افزود: به دلیل آنکه معلوم نیست تا ماه آینده قیمت میلگرد یا سیمان چه رقمی است؛ در نتیجه بهتر است هیچ دستگاهی، عددی قطعی برای خرید مسکن اعلام نکند، اما متقاضیان رقمی در حدود ۳۰۰ میلیون تومان را باید در نظر داشته باشند.


رایزنی برای افزایش وام مسکن ملی به ۱۵۰ میلیون تومان

معاون راه و شهرسازی استان تهران با تاکید بر اینکه دولت در تلاش است وام ساخت مسکن ملی افزایش یابد، گفت: شنیده ها حاکی از آن است که وام ساخت مسکن ملی به زودی به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد، اما هنوز به صورت مکتوب دستورالعمل و بخشنامه ای ابلاغ نشده است.


لک در پایان اظهار کرد: پروژه هایی که از مرحله فونداسیون خارج شوند، می‌توانند قسط اول وام را از بانک مسکن اخذ کنند؛ در تعدادی از پروژه‌‌‌‌های استان تهران مانند رباط کریم از آورده ۴۰ میلیون تومانی متقاضیان برداشت شده و به زودی پیامک واریز ۴۰ میلیون تومان دوم برای‌ آنها ارسال خواهد شد.


براساس این گزارش پیش از این اعلام شده بود که قیمت هر متر مربع مسکن ملی ۳ میلیون و۷۰۰ هزار تومان است که همین خبر باعث نگرانی بسیاری از متقاضیان شده بود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار