menusearch
shahrneveshte.ir

قیمت ارز‌‌‌‌‌های دیجیتالی در پنجم خرداد

جستجو
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ | ۰:۲۶:۳۵
۱۴۰۰/۳/۵ چهارشنبه
(0)
(0)
قیمت ارز‌‌‌‌‌های دیجیتالی در پنجم خرداد
قیمت ارز‌‌‌‌‌های دیجیتالی در پنجم خرداد

 

شهرنوشت- ریزش بیت کوین و سایر ارز‌‌‌‌های دیجیتالی در این هفته به حدی شدید بود که دست کم از سال ۲۰۱۷ بدین سو هیچ گاه مشاهده نشده بود. تحلیلگران هشدار داده اند که تداوم این روند روی ورود سرمایه‌‌‌‌های جدید به بازار تاثیر زیادی خواهد داشت و کم شدن ورودی‌‌‌‌های تازه بدان معنا خواهد بود که احیای بازار و بازگشت به صعود‌‌‌‌های تند، طولانی خواهد شد.

 

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌‌‌‌های دیجیتالی در حال حاضر یک هزار و ۶۳۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۴۴ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۱ درصد کل بازار ارز‌‌‌‌های دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۶ درصد در اختیار اتریوم است.

بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله گران بر بستر بلاک چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.بیت کوین یک رمزارز و یک نظام پرداخت جهانی با کارکرد‌‌‌‌های مشابه پول بی پشتوانه است، اما از نظر حقوقی هنوز هیچ کشوری آن را به عنوان پول قانونی به رسمیت نشناخته است.

از نظر فنی بیت کوین نخستین پول دیجیتال نامتمرکز است، چرا که بدون بانک مرکزی یا مسئول مرکزی کار می‌کند. این شبکه همتابه همتا است و تراکنش ها مستقیماً و بدون واسطه میان کاربران انجام می‌شود.


بیت کوین
بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۷۳۹.۰۴ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۴۱.۷۰ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

اتریوم
اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۳۲۶.۹۳ میلیارد دلار، در رتبه ۲ بازار قرار داشته و سهم ۱۸.۴۵ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

تتر
تتر با نماد اختصاری USDT یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۶۰.۸ میلیارد دلار، در رتبه ۳ بازار قرار داشته و سهم ۳.۴۳ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.


ارز دیجیتالقیمت(دلار)قیمت(تومان)
بیت کوین39,481۹۳۹,۶۵۸,۴۱۰
اتریوم2,817۶۷,۰۵۶,۹۰۰
تتر1۲۳,۸۳۷
بایننس کوین360.52۸,۵۹۸,۳۹۱
کاردانو1.70۴۰,۴۳۴
ریپل1۲۴,۱۵۱
دوج کوین0.35۸,۴۴۶
پولکادات23.43۵۵۸,۸۲۷
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار