menusearch
shahrneveshte.ir

قبض برق ۴۰ میلیارد تومانی شرکت تولیدکننده رمزارز در رفسنجان

جستجو
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ | ۰:۳۲:۳۰
۱۳۹۹/۱۰/۲۶ جمعه
(0)
(0)
قبض برق ۴۰ میلیارد تومانی شرکت تولیدکننده رمزارز در رفسنجان
قبض برق ۴۰ میلیارد تومانی شرکت تولیدکننده رمزارز در رفسنجان

شهرنوشت-مرکز رفسنجان بزرگ ترین سایت مجاز استخراج رمز ارز کشور است که تعرفه برق صادراتی برای این مرکز تعیین و دریافت می‌شود و مقرر شده با هدف کمک به شبکه، ۲ هفته توقف فعالیت داشته باشد.

مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، میزان مصرف برق مراکز استخراج رمز ارز را 500 تا 600 مگاوات اعلام کرد و گفت: نیمی از این مراکز غیر مجاز است که به جد با‌ آنها برخورد می‌شود.

محمد حسن متولی زاده در حاشیه اجرای سومین مانور سراسری اصلاح روشنایی معابر کشور از محل مرکز پایش صنعت برق و در جمع خبرنگاران افزود: توافق با مرکز‌‌‌‌های مجاز استخراج رمز ارز برای توقف دو هفته ای فعالیت انجام شده، که مرکز رفسنجان از جمله‌ آنها است.

وی اضافه کرد: مرکز رفسنجان بزرگ ترین سایت مجاز استخراج رمز ارز کشور است که تعرفه برق صادراتی برای این مرکز تعیین و دریافت می‌شود و مقرر شده با هدف کمک به شبکه، 2 هفته توقف فعالیت داشته باشد.

متولی زاده گفت: برخورد با مرکز‌‌‌‌های غیر مجاز از ابتدا با جدیت دنبال شده و از مردم هم درخواست شده در صورت اطلاع، این نوع مراکز را معرفی کنند و برای کسانی که شناسایی و معرفی کنند پاداش در نظرگرفته شده است.

متولی زاده درباره مصرف برق کشور افزود: درحال حاضر مصرف برق به دلیل در مدار نبودن وسایل سرمایشی حدود 20 هزار مگاوات کمتر از تابستان است که بر این اساس حدود 50 درصد ظرفیت شبکه برق در عمل مورد استفاده قرار نمی‌گیرد بنابراین از نظر شبکه و تاسیسات هیچ مشکلی نداریم.

مدیرعامل توانیر ادامه داد: تولید برق به تامین سوخت و در درجه نخست گاز نیاز دارد و بعد سوخت جایگزین مایع استفاده می‌شود.

وی گفت: اکنون گرچه میزان گاز تولیدی کشور بسیار بالا است به گونه ای که رتبه بالایی در میان کشور ها دارد، اما 70 درصد گاز تولیدی در بخش خانگی و تجاری مصرف می‌شود که این میزان مصرف سبب ایجاد محدودیت در عرضه سوخت به نیروگاه ها شده است بنابراین تعدادی از نیروگاه ها دچار مشکل شده اند و همین امر سبب بروز خاموشی غیربرنامه ریزی شد که از قبل هم قابل پیش بینی نبود.

متولی زاده ضمن عذرخواهی از مردم بابت بروز خاموشی ها از تلاش برای جلوگیری از تکرار آن خبر داد و افزود: با هماهنگی‌‌‌‌های صورت گرفته روز گذشته خاموشی اعمال نشد و اکنون شرایط پایدار است.

مدیر عامل توانیر اضافه کرد: تنها راهی که مانع از شرایط قطعی برق است همراهی مردم در مدیریت مصرف انرژی است. مردم با انجام یک اقدام ساده خاموش کردن لامپ اضافه، خاموش کردن یک وسیله برقی کم استفاده و کاهش یک درجه ای دمای محیط می‌توانند به تامین برق پایدار برای سراسر کشور کمک کنند.

وی گفت: 10 درصد صرفه جویی معادل 70 میلیون متر مکعب سوخت مورد نیاز نیروگاه ها است که شرایط پایدار را برای تامین برق مورد نیاز فراهم می‌کند.

متولی زاده با بیان اینکه حجم سوخت تحویلی به نیروگاه ها تغییر محسوسی نداشته است، افزود: افزایش 4.5 درصدی عرضه انرژی به بخش صنعت به همین میزان میزان مصرف سوخت نیروگاه ها را افزایش داد.

مدیرعامل توانیر همچنین بهره وری (راندمان) نیروگاه‌‌‌‌های حرارتی کشور را بالاتر از متوسط جهانی دانست.

اخیراً در فضای مجازی قبضی منتسب به فعالیت این مزرعه مجاز تولید رمز ارز منتشر شده که پس از رسانه ای شدن این قبض و مبلغ قابل توجه 40میلیارد تومانی بدهی برقی این مزرعه تولید رمز ارز, شرکت برق منطقه ای کرمان, اطلاعیه ای در این خصوص صادر کرد.

متن این اطلاعیه به این شرح است:

"1ـ مشترک مذکور با سرمایه گذاری مشترک ایران و چین و پس از اخذ مجوز تاسیس از سازمان صنعت ،معدن و تجارت و انجام سرمایه گذاری در جهت انجام تعهدات فنی ابلاغی از طرف شرکت توانیر و براساس شرایط اتصال مطابق با آیین نامه تکمیلی تعرفه‌‌‌‌های برق به شبکه متصل شده است.

2ـ نحوه محاسبه هزینه انرژی مصرفی این مراکز بر اساس مصوبه هیئت محترم وزیران و بر اساس مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارز ها برابر با ب‌‌‌‌های برق صادراتی است و با در نظر گرفتن تخفیفات مربوط به اتصال به شبکه انتقال محاسبه می‌گردد. به منظور مدیریت مصرف در ماه‌‌‌‌های گرم سال با نرخ دو برابر و در 8 ماه غیر گرم با نصف نرخ برق صادراتی محاسبه می‌گردد.

لازم به ذکر است شرایط مذکور برای کلیه مراکز تولید ارز دیجیتال دارای مجوز، یکسان است.

3 ـ آنچه در صورتحساب دوره هشتم سال 99 مشترک شرکت سرمایه گذاری ایران و چین در فضای مجازی منتشر گردیده است، طبق آیین نامه تکمیلی تعرفه‌‌‌‌های برق و دستورالعمل‌‌‌‌های اجرایی متعاقب آن محاسبه و اعمال گردیده و طبق روال جاری برای کلیه مشترکین صنعتی چنانچه مشترک تمام یا بخشی از آن را نپردازد، به عنوان بدهکاری در دوره بعد آورده شده و بر اساس مقررات موجود، مشمول تعرفه تأخیری می‌گرددکه در صورت عدم پرداخت، از طریق روش‌‌‌‌های قانونی نسبت به وصول مطالبات اقدام می‌گردد.

4 ـ با توجه به سیاست‌‌‌‌های وزارت نیرو در تأمین برق مشترکین خانگی، علی الخصوص در فصل سرد سال، با توجه به محدودیت بوجود آمده ناشی از کمبود سوخت نیروگاه‌‌‌‌های کشور، پس از هماهنگی‌‌‌‌های انجام شده و به منظور حفظ پایایی شبکه برق کشور مشترکین صنعتی ملزم به کاهش بار مصرفی خود گردیدند که مصرف بزرگترین مشترک رمز ارز کشور در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان نیز از تاریخ 24 دی 99 به طور کامل قطع گردید.

در پایان به مردم شریف استان این اطمینان را می‌دهیم که خدمتگزاران مردم در صنعت برق استان به صورت شبانه روزی درحال فراهم نمودن شرایطی به منظور جلوگیری از قطع برق ناخواسته مشترکین در سطح استان می‌باشند و در این راه به دعای خیر شما مردم نجیب، فهیم و ولایی استان محتاج می‌باشیم.

روابط عمومی شرکت برق منطقه ای کرمان"
صنعت برق ایران,

 

 

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
بانک گردشگری
کانال خبری اینستاگرام
آخرین اخبار